Obyvatelé Píšťov si dál stěžují na kolony aut projíždějící zdejší pěší zónou

0
241
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 3. července krátce po osmé ráno se do služebny městské policie dostavil občan, aby oznámil, že na parkovišti u obchodního centra na Borně, kde jsou momentálně umístěné dopravní značky zakazující řidičům stání z důvodu probíhajících stavebních prací, parkuje nesprávně automobil, jenž brání dělníkům v provádění oprav. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitele tohoto vozidla, avšak na uvedené adrese se jej nepodařilo kontaktovat. Následným zhlédnutím kamerového záznamu vyšlo najevo, že dotyčný řidič na uvedeném místě zaparkoval automobil několik dnů před umístěním přenosných dopravních značek, proto se protiprávního jednání nedopustil. O tomto zjištění byli hlídkou příslušní pracovníci vyrozuměni.

Skupinka dětí kopala míčem do zdi bytového domu

Třináct minut po poledni byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, kde se zdržovala skupinka dětí, jež si krátila čas kopáním míče proti zdi jednoho z bytových domů, a na výhrady místní obyvatelky nedbala. Hlídka partu malých dětí zastihla na odchodu, proto je poučila, aby ke hře s míčem využívaly nedaleké hřiště. Žádná škoda na majetku jejich počínáním nebyla zjištěna, proto poté strážníci odjeli.

Hlídka strážníků pátrala po podomní prodejkyni energií

Ve 12.20 hodin kontaktovala strážníky obyvatelka Slatiňan, neboť v jednom z domů zaregistrovala podomní prodejkyni energií, jež se odvolávala na městskou policii s tím, že o její činnosti strážníci ví. Na místo tedy vyjela hlídka, která cestou obdržela informaci od oznamovatelky, že dotyčná nastoupila do automobilu a odjela neznámo kam.

V Úzké ulici nesvítily dva dny lampy veřejného osvětlení

Před 14. hodinou oznámil na linku 156 obyvatel Úzké ulice, že už druhou noc v jejich ulici nefungovaly lampy veřejného osvětlení. Operátor informaci předal příslušnému pracovníkovi Technických služeb Chrudim, jenž uvedl, že o závadě věděl, odstranil ji a všechny lampy budou opět svítit.

U garáží v sídlišti Na Větrníku byl nalezen uhynulý zajíc

O tři minuty později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení ke garážím nedaleko sídliště Na Větrníku, kde žena zaregistrovala uhynulého zajíce. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a následně je dopravila do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Stížnosti na kolony aut projíždějící místní částí Píšťovy

Přibližně o hodinu později obdrželi strážníci upozornění na údajné kolony automobilů, jež neoprávněně projížděly pěší zónou v Píšťovech. Hlídka oznámení prověřila a na místě setrvala po určitou dobu, během níž ale žádné přestupkové jednání řidičů nezaregistrovala.

Otravní bezdomovci popíjející alkohol u supermarketu

Ve 21.37 hodin byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde se u supermarketu zdržovali bezdomovci popíjející alkohol a obtěžující zákazníky. Hlídka odsud oba tyto muže vykázala.

Host restaurace v Havlíčkově ulici neměl peníze na útratu

Před půl druhou ráno oznámil prostřednictvím linky 156 personál restaurace v Havlíčkově ulici, že se jeden z hostů začal chovat vztekle, neboť zjistil, že při sobě nemá dostatek peněž na zaplacení útraty. Strážníci zjistili totožnost tohoto mladého muže ze Slatiňan, kterou následně předali obsluze, neboť ta měla na zjištění totožnosti muže právní zájem. Poté se dotyčný domluvil s obsluhou, že dlužnou částku uhradí následující den. Hlídka přítomný personál poučila, jak může případně v celé věci dále postupovat a poté odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here