Chrudimskou nemocnici opustil svévolně před polednem pacient

0
864
Foto: Roman Zahrádka

Ve středu 10. července v osm ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde se měl na parkovišti u jednoho z panelových domů nacházet zaparkovaný automobil s otevřeným okýnkem, do něhož se navíc snažil dostat nemocný syn oznamovatelky, protože už předtím do něj umístil své dva nápoje. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozu, jímž je soukromá společnost. Její kontaktní pracovník poté telefonicky vyrozuměl příslušného řidiče, jenž se po chvíli na parkoviště dostavil, synovi oznamovatelky vydal z automobilu jeho džusy a následně vozidlo zajistil.

Žena ohlásila nález obálky s náušnicemi

V 8.10 hodin volala na linku 156 žena s tím, že našla na ulici papírovou obálku, jež obsahovala zřejmě náušnice. Strážníci následně tento nález od ženy převzali a podle poštovní adresy, uvedené na obálce, doručili toto psaní s manžetovými knoflíky ze žlutého kovu jejímu majiteli do Vlčnovské ulice.

Hlídka strážníků budila na Palackého třídě opilce

V 10.51 hodin byli strážníci přivoláni opět na Palackého třídu, kde tentokrát ležel na lavičce muž, jenž měl při sobě láhev alkoholu. Hlídka po příjezdu tohoto obyvatele Heřmanova Městce probudila. Protože byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientoval se a byl schopen samostatné chůze, odešel odsud pryč.

Chrudimskou nemocnici opustil svévolně pacient

O tři minuty později informoval strážníky operační důstojník Policie ČR o pacientovi, jenž svévolně opustil nemocnici, a dodal, že podle sdělení zdravotnického personálu nebyl tento člověk v bezprostředním ohrožení života. Hlídka následně prověřila ulice města, avšak uvedeného muže nikde nespatřila.

Ve Škroupově ulici ležel na zemi starší člověk

Deset minut před polednem požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o starším muži ležícím na zemi nedaleko výrobního závodu ve Škroupově ulici. Hlídka uvedenou ulici prověřila, avšak ležícího člověka nikde. Následně přítomná posádka záchranky, jež byla rovněž vyslána na místo, strážníkům sdělila, že dotyčného údajně už někdo odvezl automobilem neznámo kam.

Vyhnutá dopravní značka v ulici Přemysla Otakara

V 15.32 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se v ulici Přemysla Otakara nachází vyhnutá dopravní značka. Hlídka informaci ověřila a následně tuto skutečnost zanesla do knihy závad, aby byla značka opět řádně upevněna.

Rozsypané zrní na silnici z Podhůry do Rabštějnské Lhoty

Před 19. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Podhůru, kde na hlavní silnici vedoucí do Rabštejnské Lhoty občan zaregistroval rozsypané větší množství zrní. Hlídka po prověření této informace vyrozuměla příslušného pracovníka údržby silnic, jenž přislíbil zajištění úklidu uvedeného úseku komunikace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here