Chrudimský Bioleťák servíruje další filmové lahůdky

0
152

Červenec se v tomto týdnu přehoupne do druhé půlky a chrudimské letní kino má nachystané další lahůdky pro ty, kdo rádi sledují filmy pod hvězdnou noční oblohou.

V úterý 16. července se promítá třetí část americké adrenalinové série „John Wick 3“. Tentokrát má stejnojmenný zabiják v patách armádu lovců, přilákaných čtrnáctimilinovou odměnou vypsanou na jeho hlavu. Středeční česká černá komedie „Teroristka“ s Ivou Janžurovou v hlavní roli naopak vypovídá o tom, že někoho poprvé v životě zavraždit je morálně i prakticky velmi složité.

Britský film „Beats“ zavede diváka ve čtvrtek do skotského maloměsta v roce 1994. Hudební „napůl drama, napůl komedie“ vypráví příběh o dvou kamarádech na prahu dospělosti, kteří si pro svou společnou poslední akci zvolí účast na nelegální rave party. Páteční animovaný „Lví král“ je dobrodružnou rodinnou podívanou z africké savany, kde se právě narodil budoucí panovník všeho živého na zeměkouli.

V sobotu je na programu americká akční sci fi komedie „Muži v černém: Globální hrozba“, která je čtvrtým pokračováním populární série o spolku, který vždy chránil Zemi před šmejdem z vesmíru. Tentokrát budou čelit zákeřnému dvojitému agentovi ve vlastních řadách.

Nedělní večer bude v Bioleťáku patřit thrillerovému snímku „Jack staví dům“, jehož hlavní postavou je sériový vrah považující každé úmyslné zabití za umělecké dílo. Film v koprodukci Dánska, Francie, Německa a Švédska natočil slavný Lars von Trier ‒ jméno známé hlavně fajnšmekrům. Nedělní projekce je zdarma: do Bioleťáku na ni zve spolek MaChr, jeho provozovatel.

Vstupné se pohybuje v rozmezí 90 až 120 korun. Promítání začne každý den o půl desáté, ovšem za nepříznivého počasí Bioleťák nehraje.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here