Množí se pochybnosti o výstavbě skateparku vedle Tesca. Někteří by upřednostnili renovaci toho stávajícího

0
1656
Foto: Pixabay.com

Chrudimačka žijící v sídlišti U Stadionu a vystupující na sociálních sítích pod přezdívkou Mellian Sidherion vznesla na radnici dotaz, proč nedojde k renovaci původního skateparku v sousedství zimního stadionu. Stalo se tak po uveřejnění článku v našich novinách, že populaci křečků v Píšťovech zlikvidovala zdejší rodinná výstavba a může tudíž v dané lokalitě vyrůst nový skatepark.

Je nutné zabetonovat každý kus přírody? ptá se čtenářka

Čtenářce přijde zbytečné stavět nákladně nový skatepark na jiném místě a utrácet další miliony za infrastrukturu, která má být s přemístěním skateparku spojena, například sjezd k městským sportovištím nebo výstavba parkovacího domu na místě původního skateparku. „Proč se nedá v Chrudimi větší prostor zeleni, které je už teď v Píšťovech žalostně málo a nepodpoří se tamní biotop? Opravdu je nutné každý kus přírody zabetonovat?“ ptá se čtenářka.

Skatepark je na hranici své životnosti, namítá mluvčí

Na tento dotaz se snažil odpovědět tiskový mluvčí chrudimské radnice Aleš Prokopec. „Důvodem přípravy nového skateparku je, že ten stávající je nejen morálně zastaralý, ale také již na hranici své životnosti. Závady se na něm množí a je čím dál tím náročnější jej opravovat,“ říká Prokopec. Jak dodává, poptávka po novém skateparku se objevuje velmi dlouho, opakovaně například v Desateru problémů města Chrudim. „Stavba nového skateparku je tedy kromě bezpečnosti také příležitostí mít ve městě tento druh sportoviště na současné úrovni. Nový skatepark bude obsahovat všechny aktuální a používané překážky uspořádané do vzájemně propojených sekcí. Také obtížnost překážek bude stupňována od těch nejjednodušších po ty obtížnější. V neposlední řadě je důvodem pro nový skatepark chystaná stavba nového sjezdu z městského okruhu ke sportovištím. Sjezd by měl vést v sousedství stávajícího skateparku,“ vysvětluje tiskový mluvčí.

Plocha by se dala využít mnohem účelněji, tvrdí někteří

V sídlišti U Stadionu se už teď množí názory, které s přemístěním skateparku do sousedství obchodního domu Tesco nesouhlasí. Některým občanům například vadí, že bude na rozdíl třeba od Pardubic skatepark volně všem přístupný a že bude s jeho provozem spojena zvýšená hlučnost v blízkosti nedalekých bytových domů. A zároveň, že dojde k záboru míst na parkovišti u Tesca, jehož kapacita se zmenšila v důsledku výstavby mycí linky. Dalším protiargumentem je tvrzení, že by se dala plocha využít mnohem účelněji. Například k výstavbě záchytného parkoviště pro obyvatele sídliště, nebo návštěvníky městských sportovišť či Chrudimské nemocnice. Jinou vhodnou plochu nemá totiž město k dispozici a o podzemní garáže, které radnice zdejším obyvatelům v současnosti nabízí, nejeví místní kvůli vysokým pořizovacím nákladům zájem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here