Na Kunětické hoře opět zahrají stálice i stoupající hvězdy česko-slovenské popmusic

0
144

V bohaté paletě letních akcí v Pardubickém kraji opět nechybí Hrady.cz. Druhou letošní zastávkou tohoto celostátního festivalu je Kunětická hora nedaleko Pardubic: hvězdy české i slovenské popmusic tam vystoupí v pátek 19. a sobotu 20. července. Na dvou pódiích (O2 stage a Kooperativa velká zelená stage) se návštěvníci mohou těšit třeba na kapely Sto zvířat, Rybičky 48, Arakain s Lucií Bílou, No Name či Visací zámek, dále na zpěváky Michala Hrůzu, Kamila Střihavku či Annu K. Festival vyvrcholí na velké zelené stage v sobotu odpoledne a večer: zahrají Mirai (od 13 hod.), Jelen (15 hod.), Wohnout (17 hod.), Dymytry (19 hod.), Kryštof (21 hod.) a Harlej (23.15 hod.). Kapela Kryštof se na festival Hrady.cz vrací po šesti letech a pro svůj návrat zvolila velkolepou show včetně legendárního kola, na kterém Richard Krajčo projede nad hlavami fanoušků.

Lístky za přijatelné ceny

Areál na pastvinách pod hradem bude v pátek otevřen odpoledne o půl čtvrté a v sobotu už v 10 hodin dopoledne. Lístky jsou k zakoupení v síti Ticketstream na stránkách www.hradycz.cz/vstupenky. Lístek na pátek lze do dne před akcí pořídit za zvýhodněnou cenu 540 korun, na sobotu 600 korun, permanentku na oba dny pak za 990 korun. Na místě bude vstupné 590 korun na pátek, 650 korun na sobotu a permanentka 1100 korun. Připravené jsou slevy pro děti, držitele průkazu ZTP/P a seniory.

Prohlídka hradu zdarma

Festival Hrady.cz i letos nabízí netradiční atmosféru v ojedinělém prostředí a s bohatým sortimentem doplňkových služeb a občerstvení. V ceně vstupenky je opět prohlídka stálých expozic hradu Kunětická hora. V areálu se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné.

Fungovat bude dětský koutek a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi. Kreativní návštěvníci se mohou zapojit do hradní fotosoutěže se slosováním o hodnotné ceny či do oblíbeného hradního karnevalu, jehož výherci získají třeba volné vstupenky na další ročník festivalu.

Kompletní program a podrobné informace třeba o zajímavých možnostech ubytování jsou zveřejněny na stránkách http://www.ceskehrady.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: MIRAI
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here