Chlapík kradl ze stavby budoucího policejního ředitelství v Chrudimi materiál. Způsobil škodu za víc než čtvrt milionu

0
480
Foto: Kodl Cr

Chrudimským kriminalistům se ve spolupráci s oznamovatelem podařilo během jediného dne dostat na stopu podezřelého 22letého muže, který měl ze staveniště nově vznikajícího chrudimského územního odboru Policie ČR odcizit v době od loňského listopadu do současnosti stavební materiál za víc než čtvrt milionu korun. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Muž schovával kradené komponenty v opuštěné budově

„Podezřelým se stal dvaadvacetiletý muž z Chrudimska, který na stavbě pracoval. Terčem jeho zájmu měly být pozinkované výsuvné stavební stojky dvou tipů. Materiál neodvážel v jeden den, ale postupně. Celkem měl získat až 150 uvedeného vybavení, čímž firmě vznikla škoda za téměř 280.000 korun. Materiál se snažil prodat. Část se mu ale zpeněžit nepodařila a tak ho vydal policii. Železné komponenty nevozil domů, ale do opuštěného objektu, o kterém věděl, že je prázdný a nenavštěvovaný,“ říká policejní mluvčí.

Obviněnému teď hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi

„Když se ho jeden z kolegů zeptal, kde vzal drzost krást v podstatě přímo policii, přišlo překvapení a otázka. Jaké policii? Že šlo o výstavbu nového policejního komplexu, zjistil od samotných kriminalistů až z pozice obviněného. Za trestný čin krádeže v 1. a 3. odstavci mu nyní hrozí až pětileté vězení,“ uzavírá mluvčí Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here