Kdo se snažil vloupat do chrudimské Evony? Po pachateli zůstal rozstříhaný plot

1
219
Evona Chrudim. Foto: Roman Zahrádka

V úterý 16. července v 7.43 hodin oznámil muž na linku 156 poškození plotu v areálu společnosti Evona. Strážníci na místě zjistili, že jde o pletivový plot, který neznámý pachatel poškodil jeho rozstřižením. Dále došlo k poškození ostnatého drátu a hromosvodu. Hlídka případ zadokumentovala a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Zaparkované auto bránilo opravě vodovodního řadu

Po osmé ráno se na strážníky obrátil pracovník Vodárenské společnosti Chrudim, který operátorovi sdělil, že v Husově ulici řeší havárii a v opravě jim zde brání parkující vozidlo. Strážníkům se podařilo kontaktovat majitele uvedeného auta, který se dostavil na místo a přeparkoval ho.

Při sečení trávy utrpěla kočka velmi závažná poranění

V 13.08 hodin přijali strážníci oznámení o zraněné kočce v ulici K Vápence. Jak oznamovatel uvedl, kočka byla poraněná při sečení trávy. Hlídkou bylo na místě zjištěno, že kočka utrpěla velmi závažná poranění. Byla tedy odchycena a převezena do veterinární ordinace.

Strážníci hledali ve Václavské ulici zatoulaného psa

Po půl druhé odpoledne prověřovala hlídka oznámení o volně pobíhajícím psovi ve Václavské ulici. Provedenou kontrolou nebyl však žádný volně pobíhající pes nalezen.

Mladík ukradl ženě z kočárku sunar, čokoládu a čaj

Z Václavské ulice se hlídka přesunula do Vrchlického ulice, kde čekala oznamovatelka, která uvedla, že jí bylo z košíku pod dětským kočárkem odcizen dětský sunar, čokoláda a čaj, vše v hodnotě přesahující částku jeden tisíc korun. K tomuto jednání mělo dojít na chodbě nákupního centra na Borzně, kam žena kočárek umístila, když šla do obchodu. Strážníci na místě provedli šetření, při kterém byl mimo jiné zhlédnut záznam z bezpečnostní kamery. Na něm je při krádeži zachycen neznámý mladík. Následně byla provedena kontrola přilehlých ulic a širšího okolí, mladík však nebyl nalezen. Přibližně o dvě hodiny později žena oznámila, že mladíka potkala u Kateřinského kostela, kde ho oslovila, muž jí překvapivě odcizené zboží vrátil a z místa utekl. Poté žena opět kontaktovala hlídku strážníků, jež znovu provedla kontrolu okolí, muž však nenalezla. Případ byl následně zadokumentován a další postup bude opět odvislý od výsledků provedených šetření.

Lidé U Stadionu si stěžovali na agresivního muže

V 15.05 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že se má na autobusové zastávce poblíž obchodního domu Tesco nacházet agresivní muž. Strážníci provedli kontrolu uvedené zastávky i blízkého okolí, avšak podezřelého muže nenalezli. Na místě se ke strážníkům nepřihlásily žádné osoby, které by chtěly cokoli řešit.

Hlídka vykázala od Kauflandu otravnou dvojici

Krátce po půl sedmé večer vyjížděli strážníci k obchodnímu domu Kaufland, kde měly bezdomovci obtěžovat kolemjdoucí. Hlídka zde nalezla dva bezdomovce, muže a ženu, které odsud po projednání věci vykázala.

Muž zmlátil v ulici S. K. Neumanna svoji přítelkyni

Po 20. hodině zasahovala hlídka v ulici S. K. Neumana, kde mělo v jednom z bytů dojít k rozepři mezi partnery. Při ní měla být žena slovně a následně i fyzicky napadena. Strážníci na místě zjistili, že muž se v bytě již nenachází. Se ženou bylo na místě sepsáno podání vysvětlení, dále jí bylo doporučeno, aby vyhledala lékařské ošetření, což žena následně učinila. Provedenou kontrolou byl v okolí domu nalezen i přítel ženy, který ji měl napadnout. Přiznal, že měl s partnerkou slovní rozepři, avšak to, že by ji napadl fyzicky, odmítl. I v tomto případě došlo k zadokumentování případu a spisový materiál bude následně postoupen k dořešení přestupkové komisi.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here