Policejní operační důstojník pomohl v noci muži, který bloudil přírodou a podléhal panice

0
1264
Ilustrační foto: HZS Pardubického kraje

Na tísňovou linku těsně před středeční půlnocí 17. července zavolal 20letý muž s žádostí o pomoc. Údajně hodiny bloudil stezkami, lesem a kukuřicí, byla tma a bál se napadení divokými prasaty. Byl už unavený, zoufalý a vyděšený, proto žádal o pomoc a vytočil 158. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Mladého muže našla hlídka z chrasteckého oddělení

„Svou roli sehrály strach a únava, kvůli nimž úplně zapomněl na to, že díky funkčnímu mobilnímu telefonu, notebooku a datovému připojení, vše měl u sebe, může na mapách vidět, kde se nachází. Kolega na operačním středisku se ho snažil uvést do reality a navést na to, jak bude nejsnazší jeho souřadnice co nejpřesněji lokalizovat. Dostupné lokalizační systémy nás nasměrovaly do Podhradí. Ještě než k němu policisté dojeli, poučil ho, aby už nikam nechodil, aby znovu neskončil někde v kukuřici. Kolegové z chrasteckého obvodního oddělení ho našli a doprovodili na nejbližší nádraží, odkud mohl jet směr hlavní město Praha, kde žije,“ popisuje událost policejní mluvčí.

„Jak je vidět, pomoc se na základě telefonátu dostavila včas, muž byl v pořádku, ale jak se v tuto noční dobu na tomto místě objevil, tomu nerozuměl ani on sám. Chtěl cestovat přírodou a uznává, že na svoje bloudění jen tak nezapomene,“ uzavírá Eva Maturová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here