Co zahraje chrudimský Bioleťák třetí týden v červenci?

0
229

Chrudimské letní kino nabízí další zajímavé filmy. V pondělí 22. července se promítá americká akční sci-fi „Venom“. Právě tak se jmenuje mimozemský agresor, jehož nechtěným a zpočátku nevědomým hostitelem je investigativní novinář Eddie Brock. Temný, zákeřný a hněvem živený Venom je pro Eddieho na jednu stranu smrtelně nebezpečný, avšak moc, kterou symbiont propůjčuje, je opojně osvobozující.

Úterní britsko-americké životopisné drama „Bohemian Rhapsody“ se už stalo legendárním filmem s celosvětově rekordní návštěvností. Přibližuje hudební dráhu i jedinečný osud Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985. Už loni byl velký zájem také o českou satirickou komedii „Chata na prodej“, kterou natočil chrudimský režisér Tomáš Pavlíček a která je na programu Bioleťáku ve středu.

Čtvrteční americká „Spolujízda“ slibuje komediálně laděnou akční podívanou. Stu je nervózní řidič Uberu a chce za každou cenu co nejlépe sloužit svým zákazníkům. Vic je zase drsný polda, který má v plánu dopadnout nebezpečného padoucha. Když se jejich cesty střetnou a propojí, začíná šílená jízda o zdravý rozum a občas i život.

V pátek bude stříbrné plátno patřit česko-slovenské pohádce „Čertí brko“. Příběh zavede diváky do městečka Pytlov na úpatí kopce Pervidle. Místní řemeslníci nebo sedláci možná ani netuší, že všechny jejich přestupky a nepravosti jsou pečlivě monitorovány pekelnou pobočkou. Hříchy zapisuje spravedlivě a neomylně kouzelné Čertí brko, které však jednoho dne přestane fungovat.

Sobotní americká romantická komedie „Srážka s láskou“ je plná nekorektního humoru. Pojednává o nesourodém páru, kterému by člověk na první pohled nedával moc šancí: Charlotte Fieldová je jednou z nejvlivnějších žen na světě, chytrá, rafinovaná a všestranně schopná vůdčí osobnost, zatímco Fred Flarsky je talentovaný novinář, hipster a potížista, který se nejlépe cítí ve své šusťákovce, kapsáčích a teniskách.

Pro úplnost dodejme, že v neděli 28. července se nehraje.

Vstupné se pohybuje mezi 90 až 120 korunami. Bioleťák promítá od půl desáté večer, ovšem jen za příznivého počasí.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Bohemian Rhapsody
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here