Byl ve Štěpánkově ulici porušen památkový zákon? Místostarosta vyzval k podání trestního oznámení

0
719
Z historického domu ve Štěpánkově ulici toho moc nezbylo. Musely pryč i zachovalé dřevěné trámy. Foto: Roman Zahrádka

O způsobu rekonstrukce jednoho z domů ve Štěpánkově ulici, která si mimo jiné vyžádala i dopravní omezení, se vede na sociálních sítích ostrá diskuze. Podle kritiků ve skutečnosti nejde o žádnou rekonstrukci, ale o regulérní zbourání historického domu, kterému dalo zelenou minulé vedení radnice, zatímco to současné tomu prý jen přihlíží. Má jít podle všeho o porušení památkového zákona.

Ve skutečnosti stavba zcela nového domu, píše občan

„Je to ve skutečnosti stavba zcela nového domu s fasádou a betonovými injekcemi,“ stěžuje si na tento postup jeden z občanů žijící v centru města. Na jeho výtku reagoval neuvolněný místostarosta Pavel Štěpánek (Piráti), který potvrdil, že bylo na uvedenou akci vydáno stavební povolení státní správou v minulém volebním období a jeho předchůdci (SNK-ED, ODS, ČSSD a Koalice pro Chrudim) se k němu mohli vyjádřit. Vyzývá proto dotyčného, že pokud má podezření na porušení zákona, aby podal v této věci trestní oznámení a nesváděl chybu na současné vedení města, protože nemohlo stavbu nijak ovlivnit.

Kontroverzní rozhodnutí z minulosti nejsou ojedinělá

Štěpánkovi se však dostalo odpovědi, že je těžké něco na chodu a způsobu práce zdejší radnice měnit, pokud tam „sedí“ stále stejní lidé, v tomto případě například architekt města Marek Janatka a někteří další. V souvislosti s možným porušením památkového zákona byly už dříve nejčastěji zmiňovány kontroverzní rozhodnutí v souvislosti s povolenou přístavbou na hotelu Bohemia a jeho předchozí vyjmutí z památkové zóny, nebo též sporná demolice historického mlýna z 15. století na naučné stezce, kde nyní roste bytovka chrudimského developera.

Z historického domu ve Štěpánkově ulici zbyl v podstatě jen skelet. Foto: Roman Zahrádka
Na místě stavby je už několik týdnů přítomen jeřáb. Foto: Roman Zahrádka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here