Na terasy Mydlářovského domu dorazí herečka Kyti a dřevěný panáček Pinocchio

0
1143

V sobotu 3. srpna vystoupí v prostorách Muzea loutkářských kultur v Chrudimi s pořadem „Nejen Pinocchio“ herečka a zpěvačka Kyti. V rámci „Odvázaného léta na terasách“ dorazí do Mydlářovského domu i Pinocchio, slavná loutka z knihy italského spisovatele Carla Collodiho. Večírek pro děti a jejich rodiče začne v 18 hodin, vstupné je 100 Kč.

Nezbedný panáček s dlouhým dřevěným nosem musí projít nesčetnými nástrahami a dobrodružstvími, při nichž se několikrát ocitne na pokraji smrti, aby nakonec zmoudřel, zachránil svého tatínka Geppeta a za odměnu se zbavil svého dřevěného těla a stal se opravdovým chlapcem… Nejznámější dílo Carla Collodiho vyšlo poprvé roku 1883, do dneška se dočkalo překladu do více jak 220 jazyků a celosvětově se ho prodalo více než 20 milionů kopií.

Pinocchiovy příběhy představí herečka a zpěvačka Kristýna Kudrnáčová známá jako Kyti. Rodačka z Chrudimi absolvovala brněnskou JAMU a vedle účinkování v několika pražských souborech nebo muzikálu „Kudykam“ je v současnosti známá hlavně ze skupiny Pískomil se vrací. Tento soubor zaměřený na vtipné a hravé autorské písně pro děti založili v roce 2012 Karolína a Ondřej Pečenkovi. V rámci chrudimského večera s Pinocchiem zazní na terasách i oblíbené písničky skupiny v komorním podání.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Foto.Ivuša
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here