Blíží se Dny dřeva v Hlinsku provoněné levandulí

0
213
Foto: Pixabay.com

Památková rezervace lidové architektury Betlém v Hlinsku bude dějištěm Dnů dřeva provoněných levandulí. Už 8. ročník zajímavé akce se uskuteční v pátek 2. a sobotu 3. srpna. Otevřena bude kavárna i restaurace. Vstup je zdarma.

Sobota bude plná dřevěných lákadel pro návštěvníky jakéhokoli věku. Tím největším jistě bude vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou, které začne v 10 hodin. Do Betléma dorazí deset řezbářů z Čech, Slovenska, Polska a Německa, kteří předvedou, že jsou mistry svého oboru.

I páteční odpoledne bude patřit řezbářům, konkrétně soutěži speed carving, kdy během hodiny dokáží vytvořit celou sochu. Pozor, soutěžit se bude od 15 hodin před Orlovnou.

Jarmark, soutěže, dražba soch či středověké mučicí nástroje

V sobotu se v Betlému také bude konat malý jarmark provoněný dřevem a levandulí. Stánkaři budou nabízet rozličný sortiment spojený právě s těmito přírodninami. Budou také probíhat soutěže pro děti i dospělé a dojde na charitativní dražbu dřevěných soch. Doprovodný program na pódiu bude patřit pohádce Čert a Káča nebo kapele Karel Gott revival Morava. Vystoupí i Mistr kat se středověkými mučicími nástroji. Kompletní program lze najít na stránce http://www.mfc-hlinsko.cz/download/65/489.jpg.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here