Pirátský místostarosta Štěpánek rezignoval na funkci předsedy místního sdružení strany. Přiznává, že byl pod tlakem

0
1676
Pavel Štěpánek na snímku vlevo, vpravo další městský zastupitel za Piráty a nový předseda komise rady města pro digitalizaci Daniel Lebduška. Foto: Česká pirátská strana Chrudim

Chrudimský místostarosta Pavel Štěpánek (Piráti) rezignoval v rámci své strany na funkci předsedy Místního sdružení Chrudimsko. Na tomto postu jej nahradí další chrudimský člen Pirátů Zdeněk Kubala, který loni kandidoval do městského zastupitelstva. Štěpánek o tom informoval Noviny Chrudim.

Nedůvěra a hádky mi funkci předsedy značně otrávily

„Učinil jsem tak především z osobních a časových důvodů v kombinaci s tím, že se v našem místním sdružení objevil určitý tlak, spojený s nedůvěrou a téměř každé moje rozhodnutí bylo doprovázeno výměnou názorů přerůstající v hádku. To mi působení ve funkci předsedy MS značně otrávilo a rozhodl jsem se, že se raději budu věnovat podstatnějším věcem – tedy mé funkci ve vedení města a rodině, na kterou budu mít více času,“ přiznává Štěpánek bez obalu. „Prostor jsem tak poskytl těm, kteří mě kritizovali, aby mohli ukázat co v nich je,“ dodává vzápětí.

Štěpánek bude nově koordinátorem pro Českou republiku

Pavel Štěpánek končí na konci srpna také na pozici koordinátora krajského sdružení, neboť byl vybrán jako volební koordinátor Pirátů pro celou Českou republiku. „Beru to jako ocenění mé práce pro kraj a příležitost k pozitivní změně,“ uzavírá chrudimský místostarosta.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here