Co zahraje chrudimský Bioleťák v dalších srpnových dnech?

0
240

Skutečná katastrofická událost, ke které došlo v srpnu 2000 na palubě jaderné ponorky K-141, je v pondělí 5. srpna tématem belgicko-lucemburského historického dramatu Kursk. 155 metrů dlouhá jaderná ponorka byla „nepotopitelnou“ pýchou Severního loďstva ruského válečného námořnictva. Během osudného dne bylo na palubě 118 členů posádky: 12. srpna otřásly trupem Kursku mohutné exploze, které plavidlo poslaly do hloubky 108 metrů, na dno Barentsova moře…

V úterý 6. srpna bude na stříbrném plátně k vidění zakončení akční „napůl sci-fi, napůl fantasy“ americký velkofilm Avengers: Endgame. Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Osobitou zápletku na ryze současné téma nabízí české komediální drama Na střeše, které se promítá ve středu. Ve filmu, který natočil známý herec Jiří Mádl, poskytne profesor Rypar (Alois Švehlík) dočasné útočiště Songovi, mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa?

Kdo si při názvu čtvrteční britské hudební komedie Yesterday vybaví stejnojmennou skladbu od Beatles, může se pochválit za dobrou intuici. Když neúspěšný písničkář Jack zabrnká na kytaru zmíněnou písničku, nestačí se divit reakcím svých přátel: chovají se, jako by jeden z nejznámějších hitů všech dob slyšeli poprvé v životě. Mohl by to být nepovedený fór, kdyby stejně nereagoval vyhledávač na internetu. Jack vycítí příležitost: Stačí vybavit si všechny pecky legendárních Brouků z Liverpoolu, a svět mu rázem bude ležet u nohou!

V pátek a sobotu bude v Chrudimi vládnout do nočních hodin pouť, a tak letní kino nehraje. V neděli je na programu islandské dobrodružné drama Artic: Ledové peklo. Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a hlavní postava pochopí, že má jen dvě možnosti: zůstat v havarovaném vraku a připravovat se na smrt, nebo se vydat na stovky dlouhou pouť s nejistým koncem. Do mrazivých končin se můžete vydat zdarma: do Bioleťáku vás zve spolek Machr, jeho provozovatel.

Pozor, v srpnu se promítá již od 21 hodin. Vstupné se pohybuje od 100 do 130 korun. Za nepříznivého počasí kino nehraje.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj. YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here