Blíží se devět srpnových dní plných sportu v pardubickém parku Na Špici

0
184

Už v sobotu 10. srpna začne „Sportovní park Pardubice“, devítidenní festival pro malé i velké zájemce. Jde o akci v parku Na Špici, která navazuje na úspěšný projekt „Olympijský park Pardubice 2016“ a kterou každoročně navštíví asi 100 tisíc lidí. Cílem je ukázat, že sport je skvělý způsob, jak trávit volný čas. Vstup je zdarma.

Oblíbený park u soutoku Labe a Chrudimky a blízké okolí se do 18. srpna promění v jedno velké sportoviště, kde se představí desítky pardubických klubů. Děti, kterým je akce převážně určena, tak samy zjistí, jaký sport je baví a je jim „ušitý na míru“. Dospělí zase dostanou možnost vyzkoušet si aktivity, které je lákají, ale dosud neměli možnost si je „osahat“.

Program startuje každý den v 9 hodin a je velmi bohatý. Florbal, kanoistika, paintball, kickbox, šerm, plážový volejbal, lezecká stěna, badminton, nohejbal, aikido, orientační běh, ragby ‒ to jsou jen namátkou zvolené sporty, které si každý bude moci zkusit. Za zmínku stojí i běžecký závod „Gladiator Race“, kterého se při loňské premiéře zúčastnilo 920 dospělých závodníků a 420 dětí.

Novinkou je přednáškový stan, kde se zájemci dozvědí třeba o historii veslování, zavítají na výlet do Estonska či uslyší od pamětníka, jak probíhala sametová revoluce a jaké jsou vyhlídky současné demokracie. Návštěvníci mohou i letos využít osvědčený systém hracích karet a kromě sportovních zážitků si tak budou moci odnést diplomy a medaile, které obdrží za určitý počet splněných úkolů na určených stanovištích.

Kompletní informace o akci, kterou si jistě nenechají ujít ani tisíce lidí z okolí Pardubic či z jiných krajů, lze najít na stránkách www.sportovnipark.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Pardubičtí tahouni
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here