Foldyna vrací úder: ČSSD by měla vyměnit vedení, jinak nemá šanci přežít

0
567
Foto: Pixabay.com

Poslanec Jaroslav Foldyna vrací úder své ČSSD. Podle něj by strana měla vyměnit vedení, jinak nemá šanci přežít. Foldyna tak reagoval na kritiku od ministra zahraničí a místopředsedy soc. dem. Tomáše Petříčka, který řekl, že Foldyna už nepatří do ČSSD viz https://www.novinky.cz/domaci/clanek/foldyna-uz-do-cssd-nepatri-vzkazal-petricek-40292836

„Pořád věřím, že po výsledku posledních voleb (Volby do Evropského parlamentu), kdy ČSSD získala tři procenta, vedení přijme svoji zodpovědnost, odstoupí a následně bude zvoleno vedení nové, protože jinak nemá ČSSD šanci přežít,“ napsal Novinkám Foldyna v SMS zprávě.

Reagoval tak na kritiku od Petříčka, který prohlásil, že Foldyna už nepatří do ČSSD. Petříček to řekl v reakci na Foldynovu účast na setkání za „ochranu tradiční rodiny“, které se konalo proti pochodu Prague Pride.

O odchodu Foldyny z ČSSD se spekuluje už nějakou dobu. Jeho názory jsou v mnoha případech rozdílné, než má současné vedení soc. dem.

„Podstatou sociální politiky ČSSD původně byla podpora lidí práce a podpora slabších. Podstatou politiky pana Petříčka je především podpora potřeb jeho kamarádů z různých neziskovek a Mladých sociálních demokratů, což znamená podporu těch, kteří na lidech práce a potřebných většinou pouze parazitují,“ dodal Foldyna.

Do Petříčka se opřel také kvůli jeho zahraniční politice. „Podstatou zahraniční politiky pana Petříčka je ponížené poklonkování bruselským papalášům, ať říkají cokoliv, což činí zřejmě v naději, že se on sám také jednou stane bruselským papalášem,“ uvedl Foldyna.

Do Foldyny se opřela i místopředsedkyně ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta Deníku řekla, že Foldyna straně dlouhodobě ubližuje.

Politické grémium ČSSD

Jan Hamáček – předseda
Roman Onderka – statutární místopředseda
Jana Maláčová – místopředsedkyně
Tomáš Petříček – místopředseda
Ondřej Veselý – místopředseda
Michal Šmarda – místopředseda
Jan Chvojka – předseda poslaneckého klubu
Milan Štěch – místopředseda Senátu
Roman Váňa – předseda ústřední kontrolní komise
Petr Vícha – předseda senátorského klubu

Autor: zpe
Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/foldyna-vraci-uder-cssd-by-mela-vymenit-vedeni-jinak-nema-sanci-prezit-40292896

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here