Ženě vadil v podvečer hluk z Janderova. Chce si na festival dál stěžovat

0
598
Foto: Pixabay.com

V sobotu 10. srpna v 7.57 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u obchodního centra v ulici SNP parkuje nákladní automobil v místě, kam mají tato vozidla dopravní značkou vjezd zakázán. Hlídka tedy na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Občan odchytl v Poděbradově ulici štěně německého ovčáka

Před půl jedenáctou dopoledne byli strážníci přivoláni k restauraci v Poděbradově ulici, kde občan odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka toto štěně německého ovčáka bez evidenční známky dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je umístila do předem připraveného kotce.

Dvě parkovačky před slatiňanskou restaurací

Ve 13.14 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že u jedné ze slatiňanských restaurací zaregistroval nesprávně zaparkovaná vozidla. Hlídka se dvěma přítomnými řidiči vyřešila přestupky na místě a za stěrače dalších dvou automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Vlčnovskou ulicí kličkoval opilec. Mířil domů do Vlčnova

Několik minut před 16. hodinou vyjeli strážníci do Vlčnovské ulice, kde se měl pohybovat zřejmě opilý muž. Tento muž z Vlčnova byl však orientován místem i časem, proto následně sám odešel.

Žena si stěžovala na hluk z Janderova. Chce to dál řešit

V 18.57 hodin obdrželi strážníci oznámení o nepřiměřeném hluku vycházejícím z lokality Janderova. Strážníci oznamovatelku poučili, že na zdejším hřišti právě probíhá celodenní fotbalový turnaj a dále, že byla tato akce předem řádně ohlášena úřadu a vzhledem k denní době hlukem neruší noční klid. Toto sdělení vzala dotyčná na vědomí, přesto trvala na pořízení záznamu o události městskou policií, neboť hodlá v následující době vznést proti zde probíhající akci stížnost.

Odpadky po bezdomovci pod balkónem domu v Husově ulici

Přibližně o hodinu později byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, kde pod jedním z balkónů panelového domu ležely odpadky a obyvatelé pojali podezření, že zde přespává bezdomovec. Hlídka na místě ani v okolí tohoto člověka nezaregistrovala, a to ani během následujících namátkových kontrol. Informace o rozházeném odpadu byla zanesena do knihy závad, aby byl v co nejkratší době uklizen.

Stížnost na cizí automobil v Opletalově ulici

Ve 21.53 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před jedním z domů v Opletalově ulici parkuje ve vjezdu na pozemek cizí automobil, jenž brání místním obyvatelům ve vjetí s odtahovým vozidlem na dvůr. Hlídka informaci prověřila, avšak protiprávní jednání ze strany řidiče zaparkovaného automobilu neshledala. Tuto skutečnost vzala oznamovatelka na vědomí a vozidlo větších rozměrů zaparkovala na jiném místě.

Řidič ztratil klíče od auta a požádal o nasazení botičky

Před půlnocí se do služebny městské policie dostavil řidič, jenž během návštěvy pouti ztratil klíče od svého automobilu. Protože se obával možného odcizení, požádal strážníky, zda by na jeho vozidlo, zaparkované v ulici Sladkovského nasadili botičku. Hlídka jeho žádosti vyhověla a dočasně kolo jeho automobilu uzamkla.

Žena upozornila na souseda, který měl odcizit koťata

Deset minut po půlnoci kontaktovala strážníky obyvatelka ulice Přemysla Otakara s tím, že její soused pravděpodobně odcizil ze společných prostor domu dvě velmi malá koťata, jež tam pobývala ve společnosti své matky. Hlídka se následně opakovaně pokusila dotyčného kontaktovat, avšak to se ani v jednom případě nepodařilo. Následující den oznamovatelka sdělila strážníkům, že obě koťata jsou v pořádku zpět u své matky, proto dalšího šetření této události nežádala.

Mladíci postávající na chodníku rušili noční klid

V 01.16 hodin požádal telefonicky občan o příjezd strážníků do ulice Na Ostrově, kde mladíci stojící na chodníku rušili hovorem noční klid. Strážníci shledali tyto lidi polohlasně se bavící a čekající na příjezd vozidla taxislužby. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Další stížnost na hlasitou hudbu na Janderově

Před druhou ráno byli strážníci přivoláni na Janderov, kde hudba znějící z hřiště rušila noční klid. Hlídka na místě kontaktovala odpovědnou osobu, jež hudbu neprodleně vypnula. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here