V Bítovanech na hřišti to rozjede legendární Katapult

0
1494

Kdoví, kolik fanoušků bude na sobotním koncertu Katapultu v Bítovanech pamatovat jeho začátky v půlce 70. let. Ale nudit by se neměli ani rockeři narození třeba na přelomu tisíciletí. Trio, které od založení vede neúnavný rocker Olda Říha, má totiž v repertoáru mnoho písniček, které už vlastně zlidověly a staly se součástí pomyslného zlatého fondu českého bigbítu.

Na kapelu běžně chodí fanoušci z několika generací, a když zazní pecky jako „Půlnoční závodní dráha“, „Lesní manekýn“, „Až“ nebo třeba „Já nesnídám sám“, jen málokdo zůstane natvrdle sedět či stát. I bítovanská horečka sobotní noci nejspíš bude plná hřejivých emocí, nostalgie a opojné rockerské sounáležitosti. Co na tom, že v Katapultu z původní sestavy zůstal jen kytarista a zpěvák Olda Říha… Zdatně mu totiž vypomáhají mladí spoluhráči na bicí a baskytaru.

Omladina pumpuje do dávných hitů soudobou svěžest, zatímco Říha z nich elegantně stírá patinu času. Jak funguje tenhle mix na koncertě, můžete zjistit v sobotu 17. srpna na fotbalovém hřišti v Bítovanech. A pozor, jistě dojde i na novější, méně známé skladby, protože skupina nechce spát na zasloužených vavřínech: poslední album „Kladivo na život“ je z roku 2016. Lístky za 390 korun jsou k dostání v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz) nebo v hospodě na zmíněném hřišti, kde je poskytne Ladislav Šindelář (mobil 603 885 130). V sobotu na místě se budou vstupenky prodávat za 450 korun. Vstup do areálu je od 19 hodin, Katapult začne hrát v 21 hodin.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Michal Kašpar
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here