Pardubické závodiště bude opět plné Ameriky. Hlavní hvězdou je zpěvačka Suzi Quatro

0
211

Po roce je tu opět Friends Fest, den plný zábavy na Pardubickém závodišti. V sobotu 17. srpna se mohou návštěvníci (v souladu s jeho sloganem Přátelský festival plný Ameriky) těšit na typické zvyklosti, výrobky, jídla či ukázky z dějin i současnosti Spojených států. Slavnostní zahájení se odehraje na hlavním pódiu od půl jedenácté. Celým programem vás budou znovu provázet Martin Dejdar a Petr Vacek.

Lístek v předprodeji (https://friendsfest.enigoo.cz/ nebo https://www.sazkaticket.cz) stojí do 16. srpna 250 korun. Vstupné v sobotu na místě je 350 Kč a od 16 hodin 450 Kč. Děti do 120 cm v doprovodu dospělého (platí pro jedno dítě a jednoho dospělého) mají vstup zdarma. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P včetně doprovodu mají vstup zdarma. Zdarma mají vstup a parkování také řidiči klasických amerik (do r. 1990) a vozů Ford Mustang (bez časového omezení) + jedna osoba jako doprovod: za jeden vůz lze obdržet dvě volné vstupenky. Návštěvníci mohou přijet už v pátek, neboť v areálu je zajištěno místo na stany, občerstvení a páteční hudební program.

Divoký západ na východě Čech

Co pro vás znamená Amerika? Je to dusot koňských kopyt, zvuk nadupaných motorů, rokenrol nebo třeba chuť hamburgerů? Jestli jste fanouškem těchto typických amerických reálií, přijďte v sobotu na dostihové závodiště v Pardubicích. Právě tam se bude konat 4. ročník úspěšného multižánrového festivalu.

Na východ Čech zkrátka dorazí divoký západ. V aréně budou k vidění všechny disciplíny pravého rodea, na pódiové scéně westernové ukázky, chybět nebudou indiánská tee-pee. Fantastické bude představení stovek amerických automobilů a motocyklů včetně nejznámějších legend a veteránů.

Srdce se rozbuší milovníkům rock̦’n’rollu či amerického country. Pro fanoušky historie a military budou jistě atraktivní ukázky historické i současné vojenské techniky. Na festival také dorazí američtí dragouni: 2nd Cavalry Regiment. K vidění bude i nejznámější tank druhé světové války Sherman. Celý den okoření sportovně zábavná dřevorubecká show Martina Komárka, dechberoucí kaskadérská vystoupení a stylové módní přehlídky.

Hlavní hvězdou je legendární rockerka Suzi Quatro

Na festivalu se dobře pobaví celá rodina. Dětský program bude letos bohatší, s novými atrakcemi… V 17.45 začne na hlavním pódiu hrát stále oblíbenější Pekař, ovšem největším tahákem je legendární americká zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro, která to rozjede na plné pecky od 20 hodin. Den plný unikátních zážitků zakončí o půl desáté ohňostroj. Kompletní a přehledný program lze najít na stránkách www.friendsfest.cz.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Steamhammer
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here