Vandal řádil v Sobětuchách jak pominutý. Poničil dopravní značení, zaparkovaná vozidla a utrhal ozdobný pískovec

0
248
Ilustrační foto: Pixabay.com

K nepochopitelnému řádění vandala došlo v obci Sobětuchy od středy 14. srpna od 21 hodin do čtvrtka 15. srpna časně ráno, kdy zde rozházel přenosné dopravní značení, poničil jeho podstavec a způsobil další škody na zaparkovaných vozidlech. Uvedla to mluvčí chrudimské policie Renata Štěpánková.

Rozbité čelní a boční sklo u zaparkovaného bagru

„Dosud neznámý pachatel rozházel na místě probíhající rekonstrukce místního mostku přenosné dopravní značení a poničil tím jeho podstavec. Dále nezjištěným způsobem rozbil čelní a boční sklo u zaparkovaného bagru. Vandal se rozhodl poničit i osobní vozidla zaparkovaná opodál. Poškodil stěrače, boční zrcátka, anténu a dokonce i vnikl do nákladního vozidla Praga V3S, z něhož ukradl sedák řidiče. Tím ale jeho řádění neskončilo. U plotu z kamenů a cihel utrhal čtrnáct ozdobných pískovcových bloků, které se po dopadu na zem rozlámaly,“ popisuje řádění vandala policejní mluvčí.

Škody dosahují částky téměř 82 000 korun

Jak dodává, způsobil svým jednáním škodu téměř za 82 000 korun. „Za přečin poškození cizí věci hrozí dotyčnému odnětí svobody až na jeden rok. V případě jakýchkoliv informací, které by mohly vést k dopadení pachatele, se ozvěte na linku 974 572 651 nebo je předejte osobně na Obvodním oddělení Policie ČR v Chrudimi. Děkujeme,“ vyzývá mluvčí Štěpánková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here