Hasiči museli vyrazit dveře bytu. Ležela za nimi bezvládně starší žena

0
417
Foto: HZS Pardubického kraje, stanice Chrudim

V sobotu 17. srpna v 8.24 hodin přijali strážníci oznámení o poškození vchodových dveří prodejny v Široké ulici. Na místě bylo zjištěno, že v nočních hodinách došlo k rozbití skleněné výplně dveří. Strážníci tedy provedli fotodokumentaci poškozených dveří a případ zadokumentovali. Další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Cyklisté jedoucí v protisměru v ulici Čs. armády

V 10.35 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Čs. armády jezdí cyklisté v protisměru a ohrožují tak bezpečnost silničního provozu. Na místě byla provedena kontrola, při které byli cyklisté vyzváni, aby používali zdejší cyklostezku. Jelikož šlo o cyklisty připravující se na závod, byl o události vyrozuměn i hlavní pořadatel, který přislíbil informovat a poučit přítomné závodníky.

Hasiči museli vyrazit dveře bytu. Ležela za nimi seniorka

V 12.06 hodin požádal strážníky o pomoc pracovník CSSP, který se pokoušel doručit oběd klientce, která neotvírala, na klepání na dveře odpověděla, že už jde, následně však opět dveře neotevřela. Jelikož zde byla obava o zdraví ženy, byla na místo přivolána jednotka hasičů, která byt otevřela. Následně bylo zjištěno, že paní upadla na zem a nemohla vstát. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu byla na místo přivolána záchranka, jejíž posádka si ženu převzala do své péče. Hlídka poté byt zabezpečila.

Poškozená dopravní značka na obchvatu města u Vestce

V 12.51 hodin volal muž na linku 156 s tím, že na obchvatu v blízkosti Vestce došlo k dopravní nehodě, při které mělo vozidlo poškodit dopravní značení. Informace byla neprodleně předána Policii ČR, která provedla následné šetření nehody.

Mládě holuba nalezené ve Fibichově ulici odvezli strážníci

Krátce po 14. hodině převzali strážníci ve Fibichově ulici nalezené mládě holuba. Mládě bylo převezeno do služebny městské policie a telefonicky byl kontaktován pracovník záchranné stanice, který přislíbil jeho převzetí následující den.

Nález hadice s manometrem a klíče v Revoluční ulici

V 14.09 hodin přijal operátor městské policie oznámení o nálezu hadice s manometrem a jedním kusem plochého klíče ve dvoře v Revoluční ulici. Nález byl zadokumentován a uložen do oddělení ztrát a nálezů. V pondělí ráno se o něj přihlásil majitel, který si výše uvedené věci ve služebně převzal.

Zmatenou ženu odvedla od Penny Marketu její dcera

O pár minut později vyjížděla hlídka do ulice Obce Ležáků, kde se měla u prodejny Penny Market nacházet velmi zmatená žena. Strážníci zjistili, že jde o ženu z Chrudimi. Následně byla kontaktována její dcera, která si matku od strážníků na místě převzala.

Na chodníku v Široké ulici spal bezdomovec

Poté se hlídka přesunula do Široké ulice, kde se měl na chodníku nacházet ležící muž. Jednalo se o spícího bezdomovce, který po probuzení z místa v pořádku odešel.

V chrudimském Kauflandu byly nalezeny osobní doklady

V 18.29 hodin oznámil zaměstnanec obchodního domu Kaufland nález osobních dokladů. Hlídka nález převzala a po zadokumentování jej předala do oddělení ztrát a nálezů.

Ze zaparkovaného auta začal náhle vycházet dým

V 19 hodin zasahovala hlídka na Resselově náměstí, kde měl ze zaparkovaného vozidla vycházet dým. Bezprostředně po příchodu hlídky se na místo dostavil i majitel vozidla. Bylo zjištěno, že dým vychází od kola na levé straně vozidla. Hlídka společně s mužem auto vytlačila ven z parkoviště, aby se v případě požáru zamezilo poškození ostatních vozidel. Dým záhy přestal vycházet. Majitel poté zajistil odtah vozidla.

Stížnost na špatně zaparkované auto ve Vlčnovské ulici

Po půl osmé večer prověřovali strážníci oznámení o špatném parkování, kdy mělo ve Vlčnovské ulici vozidlo parkovat před přechodem pro chodce a bránit tak řádnému výhledu. Provedenou kontrolou nebylo však zjištěno žádné přestupkové jednání, protože vozidlo parkovalo v souladu s předpisy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here