Festival Zlatá Pecka premiérově v Holicích a tradičně v Divadle Karla Pippicha

0
205

V hlavním chrudimském divadle bude v neděli 1. září k vidění představení „Rusalka nejen podle Dvořáka aneb Kdo je stará Háta“. Zábavná travestie slavné opery v podání pražského Divadla Ypsilon začne v 19 hodin.

Co se stane, když do prostředí s Vodníkem, Ježibabou, Princem i Rusalkou vstoupí Švanda dudák? Obzvlášť když Princ už je trochu ve věku? Dvořákova opera se stala podkladem pro inscenaci na téma problematického světa mytických postav a komplikovaného světa lidí, navíc plnou odboček i asociací jinam. Publikum se může těšit na oblíbené herce, třeba na Martina Dejdara či Jiřího Lábuse.

Téhož dne v 18. hodin zavítá festival poprvé do Holic, kde se v Základní umělecké škole Karla Malicha uskuteční recitál Dagmar Peckové. Programem provede a zazpívá Dagmar Pecková, kterou na klavír doprovodí Jan Kučera a na violoncello Vít Petrášek. Toto hudební trio s radostně a s pokorou interpretuje díla českých velikánů, ale i skladby skvělého pianisty, skladatele a dirigenta (prostě multitalentu) Jana Kučery. Na programu budou ukázky z tvorby Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka a Jana Kučery.

Dvě Carmen v lokálu nešťastného hostinského

V pondělí 2. září bude festival zakončen v Divadle Karla Pippicha. Představení „Carmen Y Carmen“ tam začne v 19 hodin a je vtipnou procházkou notoricky známou operou, která se však změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jedna, ale hned dvě!

Divákům předvedou své umění nefalšovaná diva operní Dagmar Pecková a činoherní Bára Hrzánová. Setkání dvou div jménem Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského se ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky… Představení napsal přímo pro Peckovou a Hrzánovou divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here