Atraktivní zájezd na východní Slovensko pro chrudimské seniory

0
944

Velmi atraktivní akci připravila Chrudimská beseda. Ve čtvrtek 12. září mohou senioři z Chrudimska nasednout do vlaku a vydat se na Slovensko navštívit Prešov, Svidník, Bardějov a Levoču. Poznávací výprava má jistou symboliku: Prešovský kraj je totiž od roku 2002 partnerským krajem Pardubického kraje a Svidník zase partnerským městem Chrudimě. Doma se výletníci objeví v neděli 15. září ráno; i zpáteční cesta je vlakem, ovšem v lehátkovém voze.

Na akci upozorňujeme s předstihem, protože o ni bude (možná už je) velký zájem. Bližší informace lze získat a přihlášky podávat od 14. srpna na telefonu 469 660 662 či e-mailu cermakova@chbeseda.cz.

Možná nevíte, že Bardějov je královské město, od roku 2000 zapsané do Seznamu světového dědictví UNESCO. Kostel sv. Ducha v obci Žehra i historické centrum královského města Levoča jsou v něm taktéž zahrnuty. A třeba v Prešově lze navštívit pravoslavný, římskokatolický i řeckokatolický chrám. Lákadel na trase výletu je samozřejmě víc, jak se přesvědčí každý, kdo nezaváhá a přihlásí se na zmíněný zájezd.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Severovýchod Slovenska
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here