VaK Chrudim investuje ve velkém v okolí Hlinska, zatímco infrastruktura v Chrudimi je notně opotřebovaná

0
212
Klíčová vodovodní spojka v Husově ulici, kde došlo v červenci k závadě a odstavení 14 ulic od pitné vody. Podobné poruchy se prý dají v Chrudimi očekávat i na jiných místech. Foto: Město Chrudim, tiskový úsek

Kvalita chrudimské vodovodní sítě se zvyšuje. Ovšem nečinnosti vlastníka navzdory. Ukázala na to velká havárie klíčové vodovodní spojky v červenci.

Vodárenské společnosti patří poděkování, říká starosta

Havárie postihla důležitý šoupatový uzel v Husově ulici, kvůli opravě pak musela být přerušena dodávka pitné vody ve 14 ulicích, tedy v podstatné části města. Velkou havárii téměř obratem vyřešila Vodárenská společnost Chrudim, a. s. „A za to patří Vodárenské společnosti velké poděkování. Údržbou vodovodní sítě zlepšuje její kvalitu, když už to nedělá sám vlastník,“ říká starosta Chrudimi František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Vodárenská společnost není majitelem vodárenské infrastruktury; s jejím vlastníkem, společností Vodovody a kanalizace Chrudim, a. s., je ovšem již od roku 2006 smluvně vázána k jejímu provozu. A na základě této smlouvy provádí údržbu vodovodní sítě a realizuje drobnější opravy.

Výměna dosloužilých a netěsných šoupat je nutná i jinde

Červencová havárie ukázala, že vodárenská infrastruktura v Chrudimi je notně opotřebována, a výměna dosloužilých a netěsných šoupat nakonec byla nutná i v dalších částech města. Napříště se tak již alespoň předejde podobně velkým odstávkám pitné vody jako při zmíněné havárii v červenci.

„Dalším krokem by však měly být investice do celkových rekonstrukcí, což už je věcí společnosti Vodovody a kanalizace. Ta má nyní bohužel priority jinde,“ dodává starosta Pilný s odkazem na to, že aktuální velké projekty se týkají oblasti Hlinska, kde je ovšem vodárenská infrastruktura mladší.

„Chrudimské akce jsou prozatím bohužel pozastaveny. Jmenovat můžeme rekonstrukci vodovodu a kanalizace v ulici V Tejnecku, rekonstrukci vodovodu v Cereghettiho ulici nebo rekonstrukci vodovodu v České ulici,“ doplňuje starosta Pilný.

Autor: Aleš Prokopec

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here