Městské lesy zvou rodiny s dětmi na slavnost na Čertově skalce

0
1310

V sobotu 14. září se na Čertově skalce na Podhůře uskuteční už počtrnácté lesní slavnost. Pro děti budou ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Chrudim připraveny sportovní hry, Geopark Železné hory zase nabídne tvořivou dílnu, spoustu her a pivo Iron. Dojde i na opékání buřtů a pečení brambor. Vstup na akci, která začne ve dvě hodiny odpoledne, je zdarma.

U příležitosti 10. výročí znovuotevření rozhledny Báry se také uskuteční beseda s autory stavby. Ta původně začala fungovat v červnu 2008, ale po několika dnech se nad naším krajem prohnalo tornádo, které ji poničilo. Obnovená rozhledna byla slavnostně otevřena v září 2009. Ačkoli na první pohled vypadá téměř shodně, je obohacena o zpevňující prvky, takže by měla odolat vichřici o rychlosti až 200 kilometrů za hodinu.

V osm hodin večer začne u Báry promítání pohádky Malá čarodějnice. Malí i velcí diváci budou moci pod širým nebem držet palce několikasetleté dívence, která se učí kouzlit, aby složila mistrovskou zkoušku a stala se dobrou čarodějnicí.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here