Zastupitelé města budou jednat pod dohledem kamer a na všechny má být dobře vidět

0
316
Foto: Kodl Cr

Vedení radnice se chystá zavést z veřejných jednání městského zastupitelstva přímé on-line přenosy na internetu, aby se jich lidé mohli zúčastnit alespoň na dálku. Hlavně se však budou moci dotazovat napřímo zvolených zastupitelů, aniž by kvůli tomu museli vážit cestu na radnici v čase, který jim zpravidla nevyhovuje.

Řadě lidí nevyhovuje čas konání schůzí v pracovní době

Změní se tím dosavadní dlouholetá praxe, kdy byla jednání zastupitelstva sice veřejná, ale přesto mnohým obyvatelům města nedostupná, pokud v to nepočítáme složitě dohledatelné audio záznamy z jednotlivých schůzí na nepřehledném městském webu. „Chápeme, že jsou jednání zastupitelstva nezáživná a také čas jejich konání řadě lidí, například z pracovních důvodů, nemusí vyhovovat. Proto pořizujeme několik kamer, které budou zachycovat dění v celé jednací místnosti a zároveň zprostředkují ve výřezu obrazu údaje z dataprojektoru, například o hlasování jednotlivých zastupitelů,“ říká místostarosta Aleš Nunvář (Piráti).

Právo účasti mají všichni občané a majitelé nemovitostí

Jak dodává, lidé budou moci zároveň prostřednictvím on-line přenosů se zastupiteli diskutovat a ptát se jich na konkrétní věci. „Takové právo mají všichni chrudimští občané a majitelé zdejších nemovitostí, kteří ho budou moci využívat vždy do neděle, která bude předcházet jednání každého zastupitelstva. My se naopak budeme snažit na všechny dotazy odpovědět. Pokud to nebude možné, například z časových důvodů, odpovíme na ně ve lhůtě 30 dnů,“ popisuje budoucí proceduru on-line přenosů místostarosta Nunvář.

Spuštění výše uvedené novinky je nyní závislé na vývoji softwaru. Proto se předpokládá, že budou on-line přenosy z jednání městského zastupitelstva zprovozněny nejdříve v prosinci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here