Mateřskou školu U Stadionu zrekonstruuje chrudimský Viktorstav. Vyhrál zakázku mezi šestnácti uchazeči

0
245
Ilustrační foto: Pixabay.com

Zakázku za více než 30 milionů na rekonstrukci zanedbané Mateřské školy U Stadionu získala chrudimská stavební firma Viktorstav. Uvedl to po jednání městské rady starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2019). „Obdrželi jsme celkem 16 nabídek, mezi nimiž zvítězila právě ta od Viktorstavu,“ říká starosta Pilný.

Cena zakázky bude o 10 procent nižší, než je projekt

Podle něj město profitovalo během výběrového řízení z toho, že si firmy v tomto období zajišťují práci už na zimu, díky čemuž se podařilo rekonstrukci uvedené mateřinky vysoutěžit o 10 procent levněji, než je projektová cena, a to bez ohledu na to, že ceny stavebních prací i materiálu v současnosti výrazně rostou nahoru.

My si jen připomeňme, že původně měla mateřská školka projít pouze zateplením v roce 2021, jak se ale ukázalo, jsou v nevyhovujícím stavu také některé vnitřní sítě, například světla, a stejně tak i část interiéru. Rekonstrukce bude proto rozšířena a o rok urychlena. „Nebylo vůbec jisté, zda by vydržely v příštím roce rozvody topení, proto jsme se s koaličními partnery rozhodli v souladu s naším koaličním prohlášením pro kompletní rekonstrukci na rozdíl od našich předchůdců, kteří chtěli řešit pouze fasádu mateřské školy. Plníme tím svůj volební program,“ pokračuje starosta.

S pracemi se má začít hned v příštím roce v lednu. Počítá se přitom, že skončí v srpnu 2020. Po celé toto období bude mateřinka uzavřena a děti rozděleny do jednotlivých mateřských a základních škol v Chrudimi. Město je připraveno rekonstrukci pokrýt z vlastního rozpočtu, protože mu projekt neumožňuje získat žádnou dotaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here