Developer Kušta přijde s největší pravděpodobností o možnost postavit Na Větrníku bytové domy

0
838
O využití těchto pozemků pod stávajícími bytovkami v sídlišti Na Větrníku se bude nyní na zastupitelstvu hlasovat. Foto: Roman Zahrádka

Rada města doporučí městskému zastupitelstvu schválit změnu územního plánu v ulici Na Výsluní v sídlišti Na Větrníku, kde se firma developera Milana Kušty chystala postavit nové bytovky přímo před okny některých místních obyvatel.

Městská rada přehodnotila záměr výstavby Na Výsluní

Pokud zastupitelé tento návrh v pondělí 16. září odhlasují, bytové domy zde nevyrostou a namísto nich bude lokalita určena pouze k výstavbě nižších rodinných domů. Vyplynulo to z tiskové konference po jednání radních, kteří vyhověli četným námitkám občanů a přihlédli ke zrušení celého stavebního povolení. „Objevily se nové skutečnosti, na základě kterých bylo stavební povolení zrušeno. Nejenže bylo neustále napadáno, ale ukázalo se i pochybení Stavebního odboru MěÚ Chrudim, který se v tomto případě vyjadřoval k jiné dokumentaci než Odbor územního plánování a regionálního rozvoje. Proto jsme územní plán v této lokalitě přehodnotili a navrhneme zastupitelům změnu jejího využití z bytové hromadné na bytovou individuální výstavbu,“ říká starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Projde návrh radních v městském zastupitelstvu?

Ten už přitom zamýšlenou výstavbu Na Výsluní kritizoval před volbami. Tvrdil například, že by zde výstavbou bytovek došlo k znehodnocení městských pozemků, které měly být poskytnuty ke stavbě přístupových komunikací k jednotlivým bytovým domům, jež měly naopak vyrůst na pozemcích developera. Stejně tak hájil zájmy obyvatel v sousedství, kteří si museli svého času při koupi svých bytů připlatit za výhled na Chrudim, což by jim prý Kuštovy bytovky znemožňovaly. V neposlední řadě pak projekt na bytovou výstavbu údajně nerespektuje územní plán města, když roh jednoho ze zamýšlených domů přesahuje plochu určenou k bytové výstavbě. Vzhledem k poměru hlasů mezi koalicí a opozicí v zastupitelstvu se dá očekávat, že návrh městské rady těsnou většinou projde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here