Daniel Lebduška: Naše nezvolení a pozastavení investic v Chrudimi jsou trestem za to, že myslíme na relativně vzdálenou budoucnost

0
664
Foto: Pixabay.com

Rád bych přidal druhý pohled k vyjádření, které na stránkách Vodovodů a kanalizací Chrudim zveřejnil předseda představenstva VaKu Chrudim Miroslav Krčil. Vše totiž není tak fajn, jak pan Krčil píše.

Abych byl konkrétní, ztrátovost soustavy VaKu Chrudim je asi dvacetiprocentní, což je dost velký problém. Dále chybí peníze na rekonstrukce a stoupá vnitřní dluh společnosti VaK Chrudim vůči infrastruktuře, kterou spravuje. Síť na Chrudimsku patří zároveň k nejstarším a proto je bohužel do ní třeba nejvíce investovat, přičemž nejvýhodnější možné dotace jsou za stávající situace nedosažitelné. Není to tedy tak, jak pan Krčil tvrdí, že si někdo tyto investice vymýšlí, aby bylo kam dávat peníze.

Pokud jde o „nesplnitelné sliby“, o kterých pan Krčil píše – tedy že chceme vypovědět a vyplatit Vodárenskou společnost, a. s., Chrudim ještě před rokem 2030, do kdy má uzavřenou smlouvu. Chci uvést na pravou míru, že tuto smlouvu nikdo z vedení města Chrudim nerozporuje, ačkoliv její uzavření v roce 2005 vidíme jako problém. Důležité však z našeho pohledu je, dát této společnosti jasně najevo, že jsme proti prodloužení této smlouvy. Zatím však takový signál od představenstva VaKu Chrudim nepřišel. Pokud o tom nezačneme včas vyjednávat, tak se může například v roce 2028 ukázat, že se celá tato transformace nestihne a bude proto „ideální“ smlouvu prodloužit, což je nepřípustné.

Že máme v Chrudimi neúměrné požadavky? Neřekl bych. Jen myslíme relativně hodně do budoucnosti, za což přišel „trest“ vůči novému vedení chrudimské radnice v podobě nezvolení některých kandidátů, kteří nejsou z okruhu přátel hlineckého starosty. Po ustanovení nové koalice v Chrudimi byly zároveň pozastaveny v našem městě investiční akce, které byly pro letošní rok původně naplánovány. Proto u mě tvrzení pana Krčila neobstojí.

Bc. Daniel Lebduška

Zastupitel města Chrudim
Krajský předseda Pirátské strany – Pardubický kraj

Rozhovor s předsedou představenstva VaK Chrudim Miroslavem Krčilem zveřejněný 16. 9. 2019 na stránkách společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim, a. s.:

Miroslav Krčil: Chráníme zájmy všech občanů regionu. K řešení vede dialog, důvěra a respekt

http://www.vakcr.cz/files/docs/rozhovor-s-predsedou-predstavenstava-miroslavem-krcilem.pdf

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here