Technická závada na náklaďáku způsobila zablokování kruhové křižovatky v ulici SNP

0
382
Foto: Roman Zahrádka

Ve čtvrtek 12. září před osmou ráno upozornil strážníky občan na to, že nedaleko restaurace v ulici Obce Ležáků zaregistroval uhynulou kočku. Hlídka zvíře vyzvedla a dopravila je do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Bezdomovec ležel v křoví v ulici U Parku

V 8.28 hodin byli strážníci přivoláni do ulice U Parku, kde v křoví ležel bezdomovec. Dotyčný muž po probuzení hlídkou vstal a v pořádku odešel.

Pracovnice sociálky se nemohla dozvonit na klienta

Krátce před desátou dopoledne požádala o spolupráci městskou policii pracovnice domácí péče, která se nemohla dozvonit na svého klienta z Medlešic. Strážníci po příjezdu do místa bydliště dotyčného, jenž byl zdravotně v pořádku, kontaktovali a ženě následně umožnili vstup do jeho bytu, aby mu poskytla potřebnou péči.

Nalezená peněženka s doklady byla vrácena majiteli

V 11.33 hodin volal na linku 156 občan s tím, že ve Slatiňanech nedaleko Kaštanky nalezl peněženku s doklady. Hlídka nález od muže převzala a následně jej odevzdala jeho majiteli.

Dvojice volně pobíhajících psů v Novoměstské ulici

Po 13. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Novoměstské ulice, kde žena zaregistrovala dva volně pobíhající psy. Po příjezdu hlídky tato zvířata odběhla zpět na pozemek své majitelky, s níž poté strážníci vyřešili přestupek na místě.

Podezřelý muž prodávající na Resselově náměstí šperky

V 17.42 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že byl nedaleko Resselova náměstí osloven podezřelým mužem, jenž nabízel k prodeji šperky. Následně dotyčný nasedl do automobilu a odjel do Široké ulice. Hlídka informaci prověřila, avšak muže nezaregistrovala.

Dva opilci močili odpoledne na Širokých schodech

O pět minut později bylo oznámeno na linku 156, že po Širokých schodech jdou dva podnapilí muži a cestou zde močí. Hlídka prověřila uvedené místo, avšak tyto lidi tady nezaregistrovala.

Technická závada na náklaďáku zablokovala křižovatku

Po 19. hodině byli strážníci přivoláni do ulice SNP, kde došlo na okružní křižovatce k technické závadě u projíždějícího nákladního automobilu, jenž se stal nepojízdným a učinil křižovatku neprůjezdnou. Hlídka na místě usměrňovala provoz do příjezdu hasičů, kteří nepojízdné vozidlo dopravili mimo křižovatku na odstavnou plochu. Tím došlo k obnovení silničního provozu.

Kotě nalezené v ulici Na Ostrově nocovovalo se strážníky

Ve 20.50 hodin vyjeli strážníci do ulice Na Ostrově, kde se pod okny domu nacházelo malé kotě s obojkem na krku. Hlídka toto mládě odchytla, avšak vzhledem k momentální nedostupnosti útulku je prozatím umístila ve služebně. V ranních hodinách pak zvíře strážníci umístili do útulku v Sečské ulici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here