Pestrá nabídka na svatého Václava: pouštění draků, staročeská pouť, jarmark i jablkobraní

0
858
Foto: Pixabay.com

Nadcházející „svatováclavská“ sobota je na Chrudimsku i v Pardubicích plná akcí, na kterých se pobaví rodiče s dětmi. Jednou z nich je tradiční pouštění draků v Zaječicích v sobotu 28. září. Začne v 15 hodin na tamním fotbalovém hřišti, ovšem jen za příznivého počasí. Každý dráček, respektive jeho vlastník dostane malou odměnu.

V Pardubicích, v tamním parku Jiřího Srbka v centru Polabin se podvacáté uskuteční Staročeská polabinská pouť. V sobotu v 9 hodin ji zahájí slavnostní fanfáry a několik vět starosty. Přichystány budou četné soutěže pro malé školáky, zmínku si zaslouží hudební program: velkými taháky jsou kapela Mixle v Pixle, která hraje rokenrol pro děti, oblíbený hitmaker Michal David a zpěvák Marek Ztracený. Celodenní zábavu o půl desáté večer zakončí ohňostroj.

Rušno bude také v Hlinsku. Mezi roubenkami v památkové rezervaci Betlém se v sobotu koná Svatováclavský jarmark, spojený se selským trhem. Začne v 9 a potrvá do 17 hodin, vstup je zdarma.

Jablka patří k září stejně jako rozkvetlé jabloně k prvému máji. A tak není divu, že Keltský skanzen Země Keltů pořádá v sobotu jablkobraní. V unikátním areálu v Nasavrkách můžou návštěvníci od 9 do 17 hodin poděkovat za letošní úrodu, ochutnat dobroty z čerstvých plodů a oslavit Mabon ‒ keltský svátek podzimní rovnodennosti.

Napsal: Miloš Pelikán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here