Největší jizvou na tváři přednádraží jsou už desítky let opilci. Podaří se je odsud vystrnadit?

0
2332
Školní mládež je nucena se každodenně setkávat s realitou chrudimského přednádraží. Foto: Roman Zahrádka

Prostředí vychovává, to je stará známá pravda. Odstrašující je v tomto ohledu současná podoba chrudimského přednádraží, konkrétně dosluhující zahrádka před nádražní restaurací, která je už od dopoledních hodin plná opilců.

Na to všem je nejhorší skutečnost, že tudy každodenně prochází školní mládež, od těch nejmenších až po středoškoláky, a musí se dívat na ty, kteří utopili svůj život v lahvi od piva, a poslouchat jejich vulgarity či oplzlé narážky. Z konkrétních případů dokonce vím, že se některé dospívající dívky obávají tímto místem chodit a obloukem se mu raději vyhýbají. Zkrátka a dobře, chrudimské nádraží je touto sortou lidí načichlé už desítky let a není právě nejlepší vizitkou našeho města.

Od 1. října se má přitom tvář chrudimského přednádraží postupně měnit k lepšímu a přijde nás to na více než šedesát milionů korun. Člověk si řekne: „Paráda!“ Co se ale stane, když bude provoz nádražní restaurace pokračovat, jako že bude, a bude dál nalévat svoje hosty alkoholem na ulici? Obávám se, že se tím nové dílo okamžitě znehodnotí a vizitka Chrudimě zůstane stále stejná – opět se nám naskytne ten samý pohled na známé „firmy“, jejich vulgarity a oplzlosti, či chodníky plné vajglů. Pokud ovšem nezasáhne město a nebude se snažit opilcům život znepříjemnit. Nebo neprojde zásadní rekonstrukcí i samotná nádražní restaurace a nepromění se v moderní standard, na který jsme zvyklí odjinud. Jinak to bude jako házet hrách na zeď, v tomto případě peníze do žumpy. Bohužel.

Vulgarity opilých hostů nádražní restaurace jsou slyšet z velké dálky. Foto: Roman Zahrádka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here