FC Baník Ostrava – FK Era-Pack Chrudim 1 : 5 (0 : 1)

0
172

Nabitý týden odstartoval pro chrudimské futsalisty netradičně již zápasem v neděli 29. září. V rámci Poháru SFČR zavítala Chrudim znovu po dvou letech na hřiště druholigového Baníku Ostrava. Do jeho sítě nastřílela pět branek a slavila postup po výsledku 5 : 1.

Chrudimští futsalisté nechtěli ponechat nic náhodě

Chrudimští futsalisté jeli do Ostravy na hřiště druholigového soka v plné sestavě a nechtěli ponechat nic náhodě. Domácí Baník chtěl naopak minimálně zopakovat výsledek z před dvou sezon, kdy doma ERA-PACK výrazně potrápil a nakonec padl jen výsledkem 3:5. Ani tentokrát to rozhodně nebylo rozdílem třídy. Dobře konsolidovaná obrana Baníku byla sice pod tlakem, čisté konto se jí ale dařilo držet až do patnácté minuty, kdy střelecký účet zápasu otevřel Brazilec Everton.

Po přestávce začal favorit přece jen odskakovat do vyššího brankového rozdílu. Do střelecké listiny se zapsali David Drozd i Pavel Drozd, v polovině druhého poločasu zvyšoval již na 4:0 Martin Doša. Poté se z čestné branky radovali i domácí, na trefu Myšky však druhým gólem v zápase zareagoval čtyři minuty před koncem Pavel Drozd.

Chrudim si nakonec z Ostravy odvezla vítězství 5 : 1 a očekávaný postup mezi osm nejlepších pohárové soutěže.

Branky: 33. Myška (Blahut) – 15. Everton (D. Drozd), 23. D. Drozd (Everton), 27. P. Drozd (D. Drozd), 29. Doša (Everton), 36. P. Drozd (Doša)

FC Baník Ostrava: Myška (Bartlík) – Maleňák, Halamíček, Potůček, Návrat, Mandák, Dziuba, Krakovčík, Galus, Dluhoš, Blahut, Válek

FK Era-Pack Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Felipe

Autor: Petr Dejnožka
Zdroj: fkerapack.cz