Korejský film Parazit ukáže důmyslné podoby lidské mazanosti

0
213

Vyloženou lahůdku pro své příznivce přichystal chrudimský filmový klub. Ve čtvrtek 10. října zahraje od osmi večer korejský snímek „Parazit“. Černá komedie vypráví o chudé, ale mazané čtyřčlenné rodině, která se rozhodne infiltrovat do zámožné domácnosti jednoho byznysmena. Držitel klubového průkazu zaplatí za lístek 70 a ostatní návštěvníci 110 korun.

Originální dílo s prvky thrilleru, dramatu a kousavé satiry

Co se může stát, když se setkají dva velmi odlišné světy? Snímek navazuje na cynické tragikomedie konfrontující svět bohatých vrstev s nevábným prostředím chudiny, ba slumů, jejichž obyvatelé rozhodně nepatří mezi politováníhodné nešťastníky: vyznačují se naopak drzou bezostyšností, přetvářkou a bezpáteřnou přizpůsobivostí. Prostě udělají cokoli, aby se dostali snadno k penězům.

Originální dílo, které dovedně pracuje s prvky thrilleru, dramatu a satiry, přináší silný a nepředvídatelný divácký zážitek. Základem jeho celosvětového úspěchu je skvěle napsaný scénář a nápaditá kamera. Film letos získal Zlatou palmu a podle mnohých novinářů se stal nejzábavnějším vítězem festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Totalfilm.cz
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here