Metallica se symfonickým orchestrem jediný den v kině – i v Chrudimi!

0
108

Z dříve nemyslitelného se stává potěšující jistota. V tuzemských kinech se letos podruhé objeví film z koncertu kapely Metallica, ale tentokrát mezi nimi bude ve středu 9. října i biják v našem městě. (Mimochodem, v listopadu v něm bude k vidění koncertní snímek kapely Depeche Mode.)

Oslava výročí unikátního alba „S&M“ je náplní nového filmu „Metallica & San Francisco Symphony: S&M2“. Heavymetalová ikona se po 20 letech sešla na jednom pódiu se symfonickým orchestrem z domovského San Franciska a svým skladbám znovu dala orchestrální podobu.

Kapela hrála pro stovky tisíc lidí v Rusku i tučňáky na Antarktidě. Přesto nejepičtějším momentem v její kariéře je spolupráce se San Francisco Symphony a společné album „S&M“ v roce 1999… Kulaté výročí Metallica oslavila zkraje září velkolepým koncertem opět se stejným orchestrem na jednom pódiu. V nedávno otevřené hale Chase Center zazněly všechny písně tak, jak je pro filharmonii upravil Michael Kamen. Nově se hrály i skladby z pozdějších alb „St. Anger“, „Death Magnetic“ a „Hardwired…to Self-Destruct“, které pro orchestr rozepsal Bruce Coughlin.

Dvouapůlhodinový koncertní záznam bude v kinech jediný den, a to 9. října. Projekce v chrudimském kině začne večer o půl osmé. Lístek stojí 200 korun a je k dostání v Divadle Karla Pippicha, městském informačním centru, v kině hodinu před promítáním nebo online na odkazu www.chrudimsobe.cz.

Nenechte si ujít jedinečnou show na stříbrném plátně!

Napsal: Miloš Pelikán

Video: MetallicaTV
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here