V jedné z prodejen na Borzně kradl nezletilý chlapec. Další případ pro sociálku

0
293
Foto: Pixabay.com

V pondělí 7. října před osmou ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Borznu, kde v jedné z prodejen obchodního centra došlo ke krádeži zboží. Jelikož hlídka v osobě podezřelé ze spáchání přestupku proti majetku zjistila nezletilého chlapce, byl na místo přivolán zákonný zástupce, v jehož přítomnosti se hoch ke svému úmyslnému jednání doznal. Strážníci událost zadokumentovali a následně spisový materiál postoupí přestupkové komisi s ohledem na nízký věk chlapce s návrhem na odložení. O jeho počínání budou vyrozuměni pracovníci Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Chrudimi k dalšímu opatření.

Nález platební karty v chrudimském supermarketu

O několik minut později bylo strážníkům oznámeno, že byla v hypermarketu v ulici SNP nalezena platební karta. Hlídka tedy předmět od pracovníka prodejny převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Bránění ve vyjetí s autem z parkoviště ve Škroupově ulici

V 10.50 hodin požádali strážníky o spolupráci policisté ve věci prověření oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu, jenž bránil ve Škroupově ulici řidičce ve vyjetí s vozidlem z parkoviště. Hlídka provedenou lustrací automobilu zjistila jeho majitele, jehož se však nepodařilo kontaktovat. Proto strážníci na vozidlo a další nesprávně zaparkovaný automobil umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a dotyčné poskytli asistenci při vyjetí z parkoviště.

Poškozená hřbitovní zeď ve Slatiňanech

Po 17. hodině bylo oznámeno na linku 156, že na hřbitově ve Slatiňanech někdo poškodil zeď. Po příjezdu na místo strážníci jednali s oznamovatelkou, která hlídku dovedla k poškozené části zdi, nacházející se nedaleko hrobky, o kterou se žena stará. Strážníci poté kontaktovali příslušného pracovníka firmy sousedící se hřbitovem, jenž o vzniklém poškození věděl. Muž přislíbil, že se hned následující den setká s oznamovatelkou a poškození hřbitovní zdi společně dořeší.

Zadržený zloděj putoval do policejní služebny

Ve 22.03 hodin byla hlídka přivolána do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Protože podezřelý muž nemohl na výzvu strážníků prokázat svoji totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR v Chrudimi. V dotyčném byl zjištěn místní obyvatel. Po zjištění dalších skutečností převzala pachatele i celou událost k řešení policie.

V nemocnici se bezdůvodně zdržoval ošetřený pacient

Krátce před půl dvanáctou v noci vyjeli strážníci do Václavské ulice, kde se na chodbě nemocnice bezdůvodně zdržoval ošetřený pacient, jenž odmítal odejít a hlasitě křičel. Hlídka tedy muže odsud vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here