V Heřmanově Městci zahraje legendární Katapult

0
363

V heřmanoměstecké sokolovně v pátek 11. října bude dunět klasická hardrocková muzika. Od osmi večer tam vystoupí legendární skupina Katapult. Z původní sestavy sice zbyl jen neúnavný zpěvák a kytarista Olda Říha, který je však garancí od srdce zahrané muziky. Lístky za 400 korun jsou k dostání přímo na místě.

Asi jen málo návštěvníků bude na koncertu pamatovat začátky kapely v polovině 70. let. Ale nudit by se neměli ani mladí rockeři, narození třeba na přelomu tisíciletí. Trio, v němž sedmdesátníka Říhu doplňují basák Andy Budka a bubeník Ondřej Timpl, má totiž v repertoáru řadu chytlavých písniček, které už se staly součástí zlatého fondu českého bigbítu. Navíc je Katapult právě na turné Zlatá kolekce podporujícím loňské trojcédéčko jeho největších hitů.

Pořádající SPOKUL HM avizuje víc než tříhodinový koncert, takže se jistě dostane na všechny největší pecky jako Půlnoční závodní dráha, Lesní manekýn, Až, Někdy příště nebo Já nesnídám sám. Bigbítový večer v Heřmanově Městci nejspíš bude plný dobré nálady, lehké nostalgie a rockerské mezigenerační sounáležitosti.

Napsal: Miloš Pelikán

Video: Michal Kašpar
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here