FK Era-Pack Chrudim – SK Slavia Praha 4 : 1 (1 : 0)

0
146

Chrudimští futsalisté slaví další vítězství, v rámci šestého kola VARTA futsal ligy před televizními kamerami porazili pražskou Slavii 4 : 1 a uhájili tím postavení na druhém místě tabulky.

Úvodní minuty souboje patřily chrudimskému týmu

Úvodní minuty sledovaného souboje mezi Chrudimí a Slavií patřily chrudimskému týmu, který soupeře dostával pod souvislý tlak. Jenže z převahy vzešly jen velké brankové příležitosti, mezi kterými vyniká například nastřelená tyčka v podání Evertona či parádní střely Pavla Drozda. Paradoxně poté, co chrudimský tlak začínal ustávat, přišla první domácí radost. Jan Křemen ztratil na vlastní polovině míč proti Pavlu Drozdovi, jenž udělal dva rychlé kroky směrem k brance Slavie a poprvé prostřelil gólmana Žežulku.

V první půli stojí za to zmínit ještě velkou šanci Brychty, jehož ránu po nepřímém kopu vytáhl nad branku pozorný Litviněnko. Po přestávce se začalo mnohem více blýskat před chrudimskou brankou, slavisté kousali, jenže opět po nedůslednosti v defenzívě soupeře navýšil vedení Era-Packu David Drozd. A když o minutu později využil přesného pasu Felipeho Matěj Slováček, bylo o vítězství Chrudimi rozhodnuto.

Slavia v závěru zápasu přistoupila ke hře bez brankáře, která vynesla jen snížení na rozdíl dvou branek, kdy se po zemi mezi Litviněnkovy nohy trefil Zdeněk Sláma. Z další převahy již tým z hlavního města nic nevytěžil, naopak po střele Evertona do prázdné branky kapituloval počtvrté. Chrudim tak porazila Slavii výsledkem 4 : 1.

Hodnocení zápasu:

Felipe Conde (trenér FK Era-Pack Chrudim): „Byl to těžký zápas, přesně, jak jsme očekávali. Hráli jsme skvěle v defenzívě, v útočné fázi jsme si vedli dobře v úvodu, kde jsme ale neproměnili řadu šancí. Po pauze už to bylo lepší. Někomu se zápas povedl, jinému zase ne. Ale nejdůležitější je vítězství proti těžkému soupeři a s ním i tři body do tabulky.“

Zdeněk Sláma (hráč SK Slavia Praha): „Chyběly nám branky, proti Chrudimi se těch pár příležitostí, které si vytvoříte, musí proměnit, jinak se nedá se uspět. Hlavně za stavu 0:1 jsme měli tutovky, které jsme nedali. Naopak Chrudim své šance proměnila a trestala nás za chyby. Oproti pohárovému zápasu se defenziva a bojovnost zlepšila, ale udělali jsme tři obrovské chyby, po kterých jsme inkasovali.“

Branky: 14. P. Drozd, 29. D. Drozd (Slováček), 30. Slováček (Felipe), 40. Everton – 36. Sláma

FK Era-Pack Chrudim: Litviněnko – R. Mareš, Koudelka, Slováček, Felipe – Everton, M. Mareš, P. Drozd, D. Drozd, Balog.

SK Slavia Praha: Žežulka – Brychta, Směřička, Radovanovič, Záruba – Jošt, Sláma, Homola, Hájek, Křemen.

Autor: Petr Dejnožka
Zdroj: fkerapack.cz