FK Ústí nad Labem – MFK Chrudim 2 : 0 (0 : 0)

0
115

Chrudimští fotbalisté ani tentokrát plný počet bodů do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nezapsali, po dvou gólech v závěrečné půlhodině podlehli domácí Armě 0 : 2.

V Ústí jsme se neprosadili, domů jedeme s prázdnou

Branky: 68. Bassey, 77. L. Matějka
Karty: ŽK: 3:2.
Rozhodčí: Julínek – Hájek, Klupák
Diváci: 848

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka – D. Richter (61. L. Matějka), J. Peterka (C), Miskovič (66. M. Bílek) – Drame, Bassey, Prošek (81. M. Valenta).

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Drahoš, Krčál, Hlavsa – Kesner, Sixta (73. Janoušek), Dostálek (63. Sulík) – Rybička, Froněk – Vašulín (73. Ujec).

Po dvou gólech prohra s domácí Armou

První vážnější branková příležitost přišla s 18. minutou, kdy Petr Drahoš hledal v předbrankovém prostoru Jakuba Krčála, který vysněný cíl minul. O deset minut později Youba Drame křižnou přihrávkou adresoval míč Václavu Proškovi, který přestřelil. Zbytek poločasu se dohrál za bezbrankového stavu, mírně opticky lepší byla Chrudim.

Zlomová byla 68. minuta

V 55. minutě šel Daniel Vašulín sám na domácího brankáře, akci ale naštěstí pro domácí překombinoval a vybojoval jen rohový kop. Za pět minut na opačné straně vybídl Daniel Richter ke skórování Václava Proška, který strážce soupeřovy svatyně nezaměstnal.

Zlomová byla 68. minuta, kdy Fortune Akpan Bassey využil přihrávky od Václava Proška a po otočce se prosadil střelou na zadní tyč. Časomíra přičetla devět minut a domácí se radovali znovu. Marián Tvrdoň neváhal s rychlým výkopem, Youba Drame posunul hlavičkou míč na Lukáše Matějku, který se odvděčil za střídání trenérovi gólem, potvrdil roli nejlepšího střelce Army a dokázal, že na hřiště patří.

848 diváků bylo v závěru svědky snažení Chrudimi, která se ale již na zdramatizování zápasu nezmohla. Utkání po výsledku 0:2 znamená, že Chrudim nevyhrála ani popáté v řadě, zabrat bude chtít následující týden proti pražské Dukle.

Zdroj: mfkchrudim.cz