V Explosii hořela sušička střelného prachu. Požár popálil čtyři muže, jeden se nachází v kritickém stavu

0
400
Ilustrační foto: Pixabay.com

V pátek 1. listopadu ráno přijala Policie ČR oznámení o požáru v areálu firmy Explosia a na místo okamžitě vyrazili policisté s vyšetřovateli. Uvedla to krajská mluvčí republikové policie Eva Maturová.

Policejní psychologové nabídli pomoc rodinám zraněných

„V areálu firmy došlo k požáru budovy, kde se suší střelný prach. Požár byl už uhašen. V budově se nacházely čtyři osoby, které utrpěly popáleniny, s nimiž byly letecky transportovány do nemocnice. Na místě jsou vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčiny a okolnosti zahoření i policejní psychologové, kteří nabídli pomoc rodinám zraněných. Během dopoledne po uhašení požářiště proběhlo prvotní ohledání místa a ve věci jsme zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla policejní mluvčí, aniž chtěla případ dál komentovat.

Tři zranění jsou na Vinohradech, jeden v Hradci Králové

Z informací, které poskytl tiskový mluvčí pardubické Explosie Martin Vencl, vyplynulo, že při požáru byli popáleni čtyři muži – dva středně těžce a dva těžce, přičemž jeden se nacházel během příjezdu záchranky v bezvědomí. Utrpěl totiž popáleniny na 90 procentech těla a musel být připojen na umělou plicní ventilaci a uveden do umělého spánku. Následně byl vrtulníkem transportován do popáleninového centra v Praze. Další muž utrpěl popáleniny na 30 procentech těla a byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Zbývající dva muži byli se zraněními převezeni do nemocnice v pražských Vinohradech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here