V pražské nemocnici zemřel jeden z těžce zraněných při výbuchu v Explosii

0
284
Foto: Pixabay.com

V sobotu večer zemřel v pražské vinohradské nemocnici jeden z mužů zraněných při pátečním výbuchu v pardubické Explosii, uvedl mluvčí společnosti Martin Vencl. Podle mluvčí nemocnice šlo o nejvíce postiženého pacienta s popáleninami na více než 90 % těla. Při výbuchu byli zraněni čtyři lidé.

O smrti jednoho ze zraněných informovala také na Facebooku sama firma. „Smutná zpráva dorazila z vinohradské nemocnice. Včera večer na následky zranění způsobených páteční nehodou zemřel jeden z našich zaměstnanců.“

V Praze byli všichni tři zranění v kritickém stavu v umělém spánku na jednotce intenzivní péče. Podle dřívějších informací záchranářů měl jeden z nich popáleniny na více než 90 procentech těla.

Mluvčí Explosie odmítl říct, zda zemřel právě tento pacient. Nic bližšího podle něj firma uvádět nebude. Mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová později řekla, že zemřel nejvíce popálený muž. Stav dvou ostatních se nezměnil, dodala.

Soustrast rodině vyjádřil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). „Platí pomoc a dohled nad vyšetřováním příčin nehody,“ uvedlo ministerstvo na Twitteru.

Čtvrtý zraněný byl po výbuchu převezen se zraněním hlavy a popáleninami do hradecké fakultní nemocnice. „Večer byl převezen na popáleninové centrum do Brna. Byl ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Napojen byl na plicní ventilaci,“ řekl v sobotu lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl. Mluvčí Fakultní nemocnice Brno ČTK řekl, že nemocnice na přání rodiny informace o stavu pacienta sdělovat nebude.

Požár vypukl v pátek v 07:20 v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. Provoz, v němž exploze nastala, je zničený. Provozu společnosti se exploze výrazně nedotkla.

Pro zjištění příčin výbuchu byly vytvořeny čtyři vyšetřovací komise, a to firmy, Báňského úřadu, policie a hasičů. Policie se začala případem zabývat pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Vedení firmy se spojilo s rodinami zraněných.

Závažná nehoda s oběťmi na životech se stala v Explosii v dubnu 2011. Výbuch tehdy zničil dva železobetonové podzemní objekty, další budovy poškodil. V objektu se vyráběl perunit, trhavina dynamitového typu. Exploze usmrtila čtyři lidi, dalších devět se zranilo. Přesnou příčinu neštěstí se nepodařilo určit.

Autoři: ČTK, iDNES.cz
Zdroj: https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/vybuch-pardubice-explosia-zemrel-jeden-ze-zranenych-vinohradska-nemocnice.A191103_085418_pardubice-zpravy_lre

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here