Svarog FC Teplice – FK Era-Pack Chrudim 2 : 1 (1 : 0)

0
104
Foto: fkerapack.cz

Futsalisté Chrudimi odvetu za úvodní ligové kolo v semifinále Poháru SFČR nezvládli, na hřišti Svarogu Teplice skórovali až v závěrečné power-play a to na porážku 1 : 2 nestačilo. Postup do finále tak oslavil Svarog Teplice.

Cesta pohárem končí pro Chrudim před branami finále

Opatrný úvod utkání chrudimským fanouškům příliš radosti nepřinesl. Po neproměněné šanci Chrudimi přišel trest Svarogu, Jiří Baran dokonal rychlý brejk přesným zakončením a poslal Teplice do vedení. Chrudimští měli slušné šance na vyrovnání, jenže vynikající brankář Jeronimo byl proti. V největších šancích se ocitli Pavel Drozd s Matějem Slováčkem, i přes jejich příležitosti se ale do kabin šlo za těsného vedení teplického týmu.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, i nadále se hostující tým snažil těsné manko umazat. Postupem času se převaha Era-Packu navyšovala, ve 33. minutě dokonce Felipe nastřelil tyčku. O čtyři minuty později naděje Chrudimi spadly na bod mrazu. Brazilská spolupráce Claudinho – Teka vynesla šanci druhému jmenovanému, který se před Litviněnkem nemýlil.

O chvíli později sice Felipe využil přesného pasu Tomáše Koudelky při chrudimské power-play a upravil tím skóre na konečných 2:1. Cesta Pohárem SFČR končí v semifinále, finále postupuje do Teplic.

Hodnocení utkání:

Felipe Conde (trenér FK Era-Pack Chrudim): „Je velmi jednoduché popsat, co se stalo. Prostě se nám nepovedlo dostat míč do branky. Neodehráli jsme dobré utkání, i přesto, že jsme ho většinu času kontrolovali. Čtyři pětiny utkání jsme měli míč na své straně a vytvářeli si brankové příležitosti. Je to ale k ničemu, když nedáme góly. Chci pogratulovat soupeři, který do utkání vlétl po náročném zápase a dokázal udržet svoji nastavenou strategii. Finále si zasloužili, my nikoliv. Jako trenér musím najít řešení, co s tím. Nyní je čas méně mluvit a více a tvrději pracovat.“

Jiří Baran (hráč Svarog FC): „Do zápasu s Chrudimí jsme nastoupili od začátku s jasným cílem. Drželi jsme taktiku od první do poslední minuty a štěstí nám přálo, když soupeř spálil několik svých velkých šanci. Jsem rád, že jsem dostal od trenéra důvěru od začátku utkání. Doufám, že jsem mu ji splatil a řekl si o další minuty v takto těžkých utkáních! Děkuji celému týmu za výkon. Teď se můžeme těšit na finále na své domácí palubovce.“

Branky: 8. Baran, 37. Teka (Claudinho) – 39. Felipe (Koudelka).

Svarog FC Teplice: Jeronimo – Hůla, Soukup, Teka, Claudinho, Černý, Baran, Litvinov, Tato, Künzl, Taverna, Gansukh, Sebiskveradze.

FK Era-Pack Chrudim: Litviněnko – Everton, Mareš R., Mareš M., Koudelka, Drozd P., Drozd D., Duio, Balog, Slováček, Felipe.

Autor: Petr Dejnožka
Zdroj: fkerapack.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here