Interní ambulance získala v nemocnici nové větší prostory. Vedle kvalitnějšího zázemí nabízí teď i stacionární péči

0
296
Foto: Chrudimská nemocnice

Ambulance a příjem interního oddělení Chrudimské nemocnice byly přesunuty do větších prostor. Až doposud měly příjem a ambulance interního oddělní tři malé místnosti, do nichž se museli vejít pacienti i personál se vším vybavením, přes chodbu se pak nacházela menší čekárna. Nyní ambulance působí v prostorách samostatného oddělení, jež zajistí personálu lepší zázemí a pacientům dostatek soukromí a kvalitnější péči. Uvedl to primář interního oddělení a náměstek pro léčebnou péči Chrudimské nemocnice Tomáš Tomek.

„Ambulance jsme přesunuli do prostor jednoho z interních lůžkových oddělení, které jsme byli nuceni již před časem uzavřít z důvodu dlouhodobého nedostatku zdravotních sester. Rozhodli jsme se tedy, že toto nevyužívané oddělení přebudujeme a využijeme pro interní ambulance se stacionární péčí,“ vysvětluje primář Tomek. V současné době tak interní ambulance disponují třemi prostornými místnostmi, čekárnou pro mobilní pacienty, čekárnou pro pacienty na lůžku i samostatným zázemím pro personál. Kromě toho jsou tu nově dva pokoje, čtyřlůžkový a dvoulůžkový, které slouží pro stacionární péči.

Foto: Chrudimská nemocnice

Pokud to stav pacienta dovolí, může za pár hodin domů

„Poptávka pacientů po krátkodobé hospitalizaci dlouhodobě stoupala, proto jsme se rozhodli zřídit dva pokoje, kde můžeme pacientům, u kterých je to medicínsky možné, podávat léčbu ambulantně,“ říká Tomáš Tomek. V praxi to znamená, že pacienty, u kterých to stav dovolí, může lékař po vzájemné domluvě ošetřit na těchto lůžkách, a po několika hodinách propustit domů. „Může se jednat například o pacienty s astmatem, kterým ambulantně podáme inhalaci, nebo o pacienty s chronickou anémií, kterým dáme transfuzi. Pokud je vše v pořádku, po několika hodinách mohou jít domů a nemusí trávit noc v nemocnici,“ vysvětluje primář s tím, že velká řada pacientů tuto možnost vnímá velmi pozitivně.

Přestěhování je však přínosem i pro samotný personál. Pokoje jsou teď vybaveny kamerovým systémem a signalizačním zařízením. Navíc by se díky stacionáři mohlo odlehčit i lůžkovému oddělení. „Věřím, že možnost stacionární péče může ulevit lůžkovému oddělení, které má většinu času naplněné i přistýlky,“ uzavírá primář Tomek.

Foto: Chrudimská nemocnice
Foto: Chrudimská nemocnice
Foto: Chrudimská nemocnice
Foto: Chrudimská nemocnice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here