Zadržený zloděj se v chrudimském Kauflandu přiznal k dalším dvěma krádežím

0
274
Foto: Pixabay.com

Ve středu 13. listopadu okolo půl desáté dopoledne řešili strážníci krádež zboží v obchodě s oblečením na Resselově náměstí. Jak bylo zjištěno, muž se zde pokusil pronést bez zaplacení pod bundou schované tepláky v hodnotě 398 Kč. Vzhledem k tomu, že byl dotyčný v posledních třech letech odsouzen za majetkovou trestnou činnost, převzala případ do své kompetence Policie ČR.

Parkovačka za stání s autem na místě pro invalidy

V 11.07 hodin přijali strážníci oznámení o neoprávněném parkování vozidla na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením ve Václavské ulici. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, kterého se však nepodařilo kontaktovat. Na auto tak byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče vozidla.

Zloději prošla v obchodním domě Tesco už druhá krádež

V 11.22 hodin oznámil pracovník obchodního domu Tesco, že mají na kamerovém systému zachycenou osobu, která zde odcizila zboží a z prodejny odešla. Šetřením na místě bylo zjištěno, že se stejná osoba dopustila krádeže v obchodním domě už o den dříve. Celková škoda na odcizeném zboží byla vyčíslena na 2690 Kč. Oba případy byly hlídkou řádně zadokumentovány.

Strážníci hledali zraněné kotě a zaběhnutého pudla

Krátce před půl druhou odpoledne prověřovali strážníci oznámení, ve kterém žena uvedla, že na Školním náměstí v blízkosti kostela leží v trávě zraněné kotě. Hlídka provedla kontrolu dané lokality, žádné kotě ale nenalezla. Se stejným výsledkem odjížděla hlídka také z ulice SNP, kde měl v okolí obchodního domu Albert volně pobíhat pudl. Pes nebyl nalezen.

Tři přestupky po upozornění občana v Radoušově ulici

Ve 13.42 hodin přijal operátor městské policie oznámení o špatném parkování vozidel v Radoušově ulici. Hlídka zde zaznamenala celkem tři neoprávněně parkující vozidla, na dvě z nich byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče, s jedním řidičem byl přestupek řešen domluvou.

Zadržený zloděj se v Kauflandu přiznal k dalším krádežím

Po půl třetí odpoledne vyjížděli strážníci do obchodního domu Kaufland, kde bylo oznámeno zadržení osoby podezřelé z krádeže zboží. Na místě se nacházel muž podezřelý z krádeže, ale protože u sebe neměl žádný doklad totožnosti, byl hlídkou předveden na Policii ČR. Následným šetřením bylo zjištěno, že jde o stejného muže, který se dopustil krádeží v obchodním domě Tesco (dopolední výjezd hlídky) a jedné krádeže v obchodním domě Albert. Ke všem těmto krádežím se muž doznal. Všechny případy byly hlídkou zadokumentovány a spisový materiál bude předán k dořešení přestupkové komisi.

Před garáží ve Václavské ulici stál cizí automobil

V 16.17 hodin oznámil muž na linku 156, že mu před jeho garáží ve Václavské ulici parkuje cizí vozidlo. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Stížnost na parkování auta na zeleni v Čáslavské ulici

K dalšímu nahlášenému případu parkování vyjížděli strážníci po půl sedmé večer, tentokrát mělo v Čáslavské ulici parkovat vozidlo na veřejné zeleni. Provedenou kontrolou nebylo však žádné vozidlo parkující na trávě zjištěno.

Zadržený zloděj odešel z Billy s pokutou od strážníků

V 19.06 hodin oznámil pracovník prodejny Billa, že v obchodě zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že muž z Chrudimi odcizil v prodejně zboží v celkové hodnotě 159,90 Kč. Jelikož se ke svému jednání doznal, byl s ním přestupek krádeže vyřešen uložením pokuty.

Dvojice mladíků rušila noční klid v Novoměstské ulici

Krátce před 23. hodinou vyjížděli strážníci do Novoměstské ulice, kde měli dva mladíci svým křikem rušit noční klid. Po příjezdu na místo se zde již nacházela hlídka Policie ČR, která věc v řešila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here