Výstavba druhé etapy silničního obchvatu Chrudimě začne 19. prosince. Poprvé se po ní svezeme v polovině roku 2021

0
1175

Místostarosta zodpovědný ve městě za dopravu Pavel Štěpánek (Piráti) se sešel s vedením pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), aby spolu jednali o nejbližších dopravních záměrech v Chrudimi a blízkém okolí.

„V prvním prosincovém týdnu dojde k podpisu smlouvy se zhotovitelem druhé etapy obchvatu města. Předběžný termín slavnostního zahájení stavby za účasti ministra dopravy je přitom stanoven na 19. prosince a poprvé bychom se po něm mohli svézt už v druhé polovině roku 2021,“ říká místostarosta.

Severní obchvat Chrudimi bude nejdříve po roce 2025

Jak dodává, počítá se také se stavbou dalšího sjezdu u Medlešic, aby bylo možné se napojit na silnici I/37 směrem na Pardubice. Termín této realizace se nejspíš uskuteční v letech 2021 nebo 2022. „Pozitivně se vyvíjí i jednání o možném zrušení léta nepoužívané železniční trati mezi Chrudimí a Heřmanovým Městcem, jejíž existence v tuto chvíli komplikuje nejen práci na studii přeložky I/17 – tedy severním obchvatu Chrudimi, ale i další záměry, kterých se dotýká. Přesto je nejpozitivnější termín realizace této přeložky, která by vyloučila podstatnou část tranzitní dopravy z širšího centra Chrudimi, až po roce 2025,“ přiznává Štěpánek.

Pokud jde o blízké okolí města, pokračují nyní podle místostarosty Štěpánka i práce na dálnici D35. „V lednu 2022 by měl být otevřen úsek mezi Opatovicemi a Časy. Zhruba v polovině roku 2022 by měl být pak zprovozněn další úsek k obci Ostrov,“ uzavírá Pavel Štěpánek.

Video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here