Multifunkční autobusová zastávka v sídlišti Na Šancích zůstane zachována. K její demolici nedojde

0
1354
Foto: Noviny Chrudim

Z původně zamýšlené demolice autobusové zastávky s prodejnou v sídlišti Na Šancích sejde. Důvodem jsou nezvykle vysoké náklady spojené s tímto záměrem a výstavbou nové zastávky. Shodli se na tom radní města, kteří se rozhodli pro zcela jiné řešení, s nímž se začne co nevidět.

Město kvůli vysokým nákladům zrušilo veřejnou soutěž

„Zbourání dostal letos za úkol Odbor investic MěÚ Chrudim, který odhadl, že demolice tohoto objektu přijde zhruba na 560 000 korun. Zdálo se nám to sice hodně, přesto jsme souhlasili s vypsáním veřejné soutěže, do které se nakonec přihlásily jen dvě firmy. První přitom požadovala 859 000 Kč a druhá dokonce 1 152 000 korun, proto jsme veřejnou soutěž zase zrušili a vydali se na místo přesvědčit, proč jsou náklady spojené se zbouráním tak vysoké,“ popisuje celou anabázi starosta města František Pilný (nezávislý za ANO 2011).

Před rokem 1989 tu měla stát prodejna ovoce a zeleniny

Jak se záhy ukázalo, celý objekt zděné zastávky je podsklepen, protože se s ním před rokem 1989 počítalo jako s prodejnou ovoce a zeleniny. „Z těchto důvodů jsme záměr demolice zrušili a rozhodli se objekt ve dvou fázích opravit. V první části půjde přitom o nouzovou opravu v režimu několika týdnů, kdy necháme zpevnit konstrukci zastávky a odstranit pletivo, které je obehnáno kolem dokola. Až doposud musí totiž lidé čekat na autobusové spoje venku a nejsou chráněni žádným přístřeškem. Takhle se budou moci alespoň schovat, i když zastávka zatím nevypadá příliš dobře. Teprve poté přistoupíme k celkové opravě objektu,“ popisuje záměr starosta.

Finanční bilance by teď měla být pro Chrudim příznivější

Jak dodává, v případě demolice by celkové náklady přesáhly milion korun, protože by bylo vzápětí nutné postavit novou zastávku, jejíž nejlevnější varianta by přišla městskou pokladnu minimálně na 200 000 korun. V případě rekonstrukce bude finanční bilance pro město mnohem příznivější a ještě zůstane v sídlišti Na Šancích zachován zdejší multifunkční prostor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here