Duio? Lék na produktivitu. Snad budu přínosem, věří ve futsalovém Era-Packu Chrudim

0
180
Brazilský futsalista Duio. Foto: Ivana Hošková

Futsalový klub v Chrudimi nezažívá příliš povedené období, alespoň částečným řešením může být příchod nové posily – brazilského futsalistu Duia!

„V Brazílii byl vždy součástí velmi kvalitních týmů, umí hrát na různých pozicích, oběma nohama. Za jeho přednosti bych označil hru jeden na jednoho. Musí na sobě ještě pracovat po fyzické stránce, ale věřím, že vše dožene hodně rychle a dokáže se na náš styl adaptovat,“ popsal novou posilu trenér Felipe Conde. A Duio hned od začátku ukazuje, že bude hrát v chrudimské snaze o návrat na mistrovský trůn velmi výraznou postavu. V zápase s Interobalem vstřelil jedinou branku zápasu, smolně vsítil i vlastní gól, který nakonec stanovil výsledek duelu na 1:1. Ve včerejším zápasem proti Českým Budějovicím se na sedmigólové výhře Era-Packu nepodílel.

Jak se vlastně udál váš přesun na východ Čech?

Zrovna jsem hrál s Albánií kvalifikaci na evropský šampionát, kdy mi bylo nabídnuto, že existuje šance hrát v České republice za tým ERA-PACKu Chrudim. Byl jsem šťastný za šanci, ihned jsem se spojil s trenérem Felipem Condem a s vedením klubu, doladili jsme detaily a já přestoupil. Jsem za tuto příležitost moc rád!

Jaké byly první dny v České republice?

Jednoduše – skvělé! Je to krásná země, plná tradic. Jsem tu nesmírně spokojen.

Co úvodní dojmy z chrudimského týmu?

Nové spoluhráče jsem neznal, ale během jednoho týdne jsme se seznámili, zpřátelili se a věřím, že to bude šlapat. Náš tým je neskutečně silný a soutěživý. Věřím, že v této sezoně přineseme našim fanouškům ještě hodně radosti.

Co říkáte právě na fanoušky Chrudimi? V zápase proti Plzni byla plná hala…

Byl to můj první zápas před nimi a hned skvělý zážitek. Atmosféra byla úžasná od samotného začátku do konce, takže je chci pochválit. Bylo to super!

Jen výsledek nedopadl podle jejich představ. Vy jste, bohužel při výsledku 1:1, vstřelil obě branky…

Ano, první gól v Chrudimi jsem si představoval trochu jinak (směje se). Nakonec jsem vyrovnal a věřil, že ještě dokážeme zápas otočit. Měli jsme mnohem více šancí než soupeř, hráli jsme lépe., ale neodkázali jsme lépe zakončit vypracované šance. Celkově jsme měli míč častěji na své straně a jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhou branku. Ale nepředvedli jsme dostatek, abychom si zasloužili vyhrát. Aspoň jsme do dalších zápasů poučeni.

Co říkáte na úroveň české nejvyšší soutěže?

Je to první možnost si zahrát tuto soutěž a byl jsem překvapen její kvalitou. Slyšel jsem o ní samé dobré věci, řada kamarádů mi říkala, že je velmi náročné zde hrát, protože je tu řada kvalitních týmů, skvělých hráčů. Ale já jsem moc rád za novou výzvu! Doufám, že splním požadavky a důvěru ve mě a přinesu do týmu spoustu vstřelených branek!

autor: Petr Dejnožka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here