Hlídka strážníků musela nasadit agresivnímu hostovi nádražní restaurace pouta

0
186
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 29. listopadu v 8.26 hodin požádal o příjezd strážníků zaměstnanec prodejny s potravinami v Havlíčkově ulici, neboť u nákladové rampy jejich obchodu parkoval cizí automobil, jenž znemožnil zásobování prodejny. Na místo tedy vyjela hlídka, avšak uvedené vozidlo mezitím odjelo.

Komplikace s průjezdností v Čáslavské ulici

O půl jedné odpoledne kontaktovala strážníky obyvatelka Čáslavské ulice s tím, že před jejich domem na parkovišti parkuje nesprávně automobil, jenž tam komplikuje projetí ostatním vozidlům. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitele tohoto auta, který se následně dostavil na místo a po vyřešení přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

Betonová skruž bez poklopu v ulici Čs. armády

V 15.36 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, kde občan zaregistroval betonovou skruž bez poklopu, jenž ležel opodál, a hrozilo tak nebezpečí úrazu. Hlídka poklop vrátila zpět na místo a poté událost zapsala do knihy závad, aby bylo provedeno odborné zajištění poklopu.

Strážníci hledali na žádost otce jeho syna

Přibližně o dvacet minut později požádal strážníky o pomoc otec, jehož syn měl odcestovat autobusem do Nových Hradů, avšak do cíle nedorazil. Hlídka prověřila místní autobusové nádraží a ulice města, když dotyčný muž pátrací akci odvolal s tím, že jeho syn se již našel.

Nezaplacená útrata u benzinky v ulici Na Ostrově

V 16.08 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Na Ostrově, odkud pracovnice čerpací stanice oznámila, že před několika dny u nich natankoval neznámý řidič do automobilu pohonné hmoty, avšak když je následně hodlal uhradit, došlo k technickému problému s platebním terminálem, proto se vzájemně domluvili, že se muž do čerpací stanice vrátí o dva dny později a natankované pohonné hmoty dodatečně uhradí. Protože se však v uvedený den ani v následujících dnech do čerpací stanice nedostavil, kontaktovala pracovnice strážníky. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele vozidla, jehož totožnost poskytla příslušné pracovnici, neboť její čerpací stanice měla na zjištění jména řidiče právní zájem, a ženu poučila, jak může ve věci postupovat.

Parkovačka po upozornění občana v sídlišti Na Šancích

V 18.29 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti Na Šancích parkují automobily takovým způsobem, že komplikují projetí ostatním vozidlům. Strážníci informaci prověřili a následně za stěrač jednoho nesprávně zaparkovaného automobilu umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Čtyři parkovačky za stání na vyhrazených místech

Po 19. hodině upozornil strážníky občan na to, že ve Filištínské ulici parkují na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušných parkovacích karet. Hlídka prověřila parkování v uvedené ulici a na čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hlídka nasadila agresivnímu hostovi restaurace pouta

Krátce před 20. hodinou byli strážníci přivoláni do restaurace v ulici Čs. armády, kde se podle telefonického oznámení jeden z hostů choval agresivně. Po vstupu strážníků do uvedeného podniku dotyčný muž kopal do židlí a choval se agresivně k ostatním hostům i k hlídce, proto byli strážníci nuceni vůči němu použít donucovacích prostředků a nasadili mu pouta. Protože zpacifikovaný místní muž následně během orientační dechové zkoušky nadýchal 0,93 promile alkoholu, byl dopraven k vyšetření do nemocnice, kde ale službu konající lékař neshledal důvod k jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice. Hlídka tedy vyřešila s mužem jeho protiprávní jednání pokutou a on poté zdravotnické zařízení opustil.

Malý ježek poblíž lavičky v parku Republiky

Ve 20.45 hodin kontaktovala strážníky žena s tím, že u lavičky v parku Republiky zahlédla malého ježka. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak s negativním výsledkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here