Vedení města se Málkovi vysmálo: nikdo z nás nehraje v koalici druhé housle jako on

0
374
Foto: Kodl Cr

Měly to být před kamerou chvíle slávy. Ty se však proměnily v tragikomedii, kterou předvedl zastupitel Roman Málek (Koalice pro Chrudim). Stal se totiž předkladatelem hned čtyř bodů programu poslední letošní schůze městského zastupitelstva a minimálně v jednom z nich byl alespoň koaličním zastupitelům pro smích, když žádal větší přehled o práci místostarostů na městském webu.

Víme o tendencích bourat naše záměry, říká starosta

„Roman Málek použil můj návrh z roku 2017 s dopadem na všechny místostarosty, kteří v té době byli čtyři a nevykazovali žádnou pracovní činnost. Jediní, kdo tak činili, byl můj předchůdce Petr Řezníček a tehdejší první místostarosta Jaroslav Trávníček, i když ne úplně. Souhlasím proto s kolegou Řezníčkem, že je to bumerang, který se však obrátil proti Romanu Málkovi,“ připomíná starosta města František Pilný (ANO 2011) časté Málkovy absence na radnici v pozici čtvrtého místostarosty, pro které se snažila dřívější opozice dvakrát zrušit tehdejší Málkovu funkci jako nepotřebnou. Málek dokonce kvůli tomu čelil i výtkám některých svých koaličních partnerů. „Roman Málek dnes tvrdí, že někteří z nás chodí do práce jen v pondělí dopoledne a vychází z přehledu pracovních schůzek, který průběžně zveřejňujeme. Nutno dodat, že jsou jeho závěry pouze na základě těchto neúplných zpráv matoucí a lživé, protože nelze některá jednání zveřejnit. Víme totiž, že jsou tendence bourat některé věci, na kterých pracujeme,“ pokračuje starosta města.

Málek prý nebyl v minulém volebním období dostupný

„Ve skutečnosti byl tento Málkův atak namířen proti Pavlu Štěpánkovi,“ podotýká místostarosta Aleš Nunvář (Piráti). „Mrzí mě to,“ přidává se místostarosta Štěpánek (Piráti). „Snažíme se být lepší, než minulé vedení města a rozhodně nehrajeme jako Málek druhé housle v koalici. Všichni o sobě máme přehled a osobně spolu problémy pravidelně konzultujeme,“ dodává Štěpánek vzápětí. „Pokud jde o mne, už ani nepočítám, kolik hodin trávím na radnici, odhaduji, že takových tři sta, včetně sobot a nedělí, kdy je na práci klid. O to je to ze strany Romana Málka pikantnější, protože nebyl v minulém volebním období dostupný. Taková situace dnes na radnici není,“ tvrdí starosta Pilný.

Čechlovský zkušeně zabránil povinnosti zavést kalendář

Jak dodává, současná koalice chtěla Málkův návrh během pondělní schůze zastupitelstva pozměnit a rozšířit o působnost na celé vedení města, ne jen na místostarosty jako v roce 2017, a také o to, aby byl na městském webu přehled o pracovních výstupech celého vedení radnice vždy za poslední měsíc. „Chceme to dělat systémově. Byl by to posun v transparentnosti pracovního kalendáře, který by byl závazný i pro naše následovníky. Už proto jsme chtěli, aby se k tomu zavázala i současná opozice, která dříve pracovní kalendář odmítala,“ říká František Pilný. Tomuto záměru zabránil však zkušeně technickou připomínkou zastupitel Jan Čechlovský (ODS), který tím znemožnil o tomto bodu dál jednat. „Alespoň nám to tak tlumočil tajemník MěÚ František Chmelík,“ poukazuje starosta. „Zcela jistě bychom tím rozbili celé zastupitelstvo, kdybychom na tom trvali,“ uzavírá místostarosta Nunvář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here