Zatoulaný pes vběhl přímo do budovy městského úřadu v Pardubické ulici

0
160
Foto: Kodl Cr

V úterý 10. prosince po deváté ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Rubešovy ulice, kde měl volně pobíhat pes většího vzrůstu. Hlídka prověřila ulici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

Nepovoleně odpálená zábavní pyrotechnika

Přesně v poledne bylo prostřednictvím městského kamerového systému zjištěno, že v Klášterních zahradách došlo k použití zábavní pyrotechniky v rozporu s obecně závaznou vyhláškou města. Strážníci na místě zastihli čtveřici mladíků, kteří se ke svému jednání doznali. Hlídka tyto chlapce poučila a po vyřešení přestupků mladíci zahrady opustili.

Upozornění na nesprávně parkující automobil

Ve 13.08 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště v Průmyslové ulici, kde nesprávně parkoval automobil. Před příjezdem hlídky však vozidlo odjelo.

Další hluk zábavní pyrotechniky na Tyršově náměstí

O tři minuty později upozornil strážníky občan na to, že v okolí Tyršova náměstí dochází k používání zábavní pyrotechniky. Strážníci na místě zastihli mladíka, jenž se ke svému jednání doznal. Hlídka i tohoto chlapce poučila a přestupek s ním vyřešila.

Autovrak a ukradený motocykl u garáží na Janderově

Ve 13.20 hodin obdrželi strážníci oznámení o odstaveném vraku automobilu a odložené kostře motocyklu u garáží v Janderově. Hlídka po příjezdu na místo shledala, že zmíněné vozidlo již v současné době řeší příslušný odbor Městského úřadu v Chrudimi. Ohledně částí druhého dopravního prostředku bylo zjištěno, že tento motocykl byl před časem odcizen majiteli a šetření v této věci již provádí Policie ČR.

Strážníkům se nezdařil u divadla odchyt jezevčíka

Před 19. hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u divadla v ulici Čs. partyzánů volně pobíhá jezevčík s připevněným vodítkem na obojku. Hlídka zvíře zaregistrovala, avšak jeho následný odchyt se nezdařil a pes utekl neznámo kam.

Do budovy městského úřadu vběhl zatoulaný pes

Krátce po 19. hodině vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde do budovy městského úřadu vběhl volně pobíhající pes. Mezi tím kontaktoval strážníky jeho majitel s tím, že mu pes utekl. Po chvíli se dotyčný v přítomnosti hlídky dostavil do budovy úřadu, kde svého psa v pořádku odchytl a po vyřešení přestupku se strážníky jej odvedl domů.

Sedm parkovaček za stání na vyhrazených místech

V 19.37 hodin upozornil strážníky občan na to, že v sídlišti Na Špici parkují na vyhrazených parkovacích místech pro vozidla invalidů automobily bez příslušného označení. Hlídka informaci ověřila a poté na sedm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Hlučná dvojice popíjející alkohol u benzinky

Před šestou ráno požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, protože bylo třeba prověřit oznámení o dvojici, jež v prostoru čerpací stanice v ulici Obce Ležáků popíjela alkohol a chovala se hlučně. Hlídka vyjela ke stanici, avšak protiprávní jednání zde v případě těchto lidí neshledala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here